Okunma

İngiliz Hükümetinden Oyunlara Tam Destek


24 Şubat 2010 Çarşamba 09:30
İngiliz Hükümetinden Oyunlara Tam Destek

Dünya liderleri son zamanlarda oyun sektörüyle fazlasıyla ilgileniyor. Birçok ülke yöneticisi, konuşmalarında dijital dünyaya atıfta bulunuyor, ancak genelde bu yorumlar sadece oyunların şiddet ve erotizm içerğini değerlendirmekten öteye gidemiyor. 

Bu iddialara karşın, bağımsız kurumların yaptığı açıklamalar ise  Modern Warfare 2 gibi oyunların, Avatar‘ın gişe başarısını bile zorladığını ortaya çıkarttı.

İngiltere başbakanı Gordon Brown oyun dünyasının büyük potansiyelini gören az sayıdaki liderden biri olduğunu gösterdi. Brown, geçtiğimiz gün katıldığı bir toplantı sırasında dijital sektörle ilgili fikirlerini de söyledi.


Gordon Brown’un The Sims oyunuyla hazırlanmış bir kopyası

Başbakan oyuncuların sayısını az buluyor

İngiltere başbakanı hükümet olarak oyun sektörüne tam destek vereceğini belirtti. Brown ayrıca, ülkelerindeki oyun ve internet kullanım oranını dünya nüfusuyla kıyasladıklarında sadece yüzde 1 olduğunu ve bunun da az bir rakam olarak gördüğünü de açıkladı.

Başbakan hoşnutsuz olduğu bu rakamın yüzde 3‘lere kadar yükselmesi gerektiğini vurguladı. İngiliz hükümeti bu amacına ulaşmak için, Lionhead (Fable), Rocksteady (Arkham Asylum) ve Rockstar (GTA) gibi İngiltere kaynaklı oyun şirketlerine her türlü teşvikte bulunmaya hazırlanıyor.

:: İngiltere başbakanın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce ülkemizde de bu tarz teşvikler yapılmalı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İngiliz Hükümetinden Oyunlara Tam Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiliz Hükümetinden Oyunlara Tam Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiliz Hükümetinden Oyunlara Tam Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "