Okunma

İngiliz Parlamentosu iPad Sahibi Olacak


27 Mart 2012 Salı 10:30
İngiliz Parlamentosu iPad Sahibi Olacak

Tabletler, özellikle de iPad, dünyaya son hızla yayılmaya devam ediyor. Evlerden sonra birçok iş yeri, okul ve üniversite tablet sistemine geçerek işleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Görünüşe göre bu kervana son olarak da İngiliz Parlamentosu katılacak. BBC’nin aktardığı habere göre İngiliz Parlamentosu, tablet kullanımı için ciddi bir şekilde çalışma yapıyor.

Parlamentonun amacı, üyelerine birer tablet dağıtarak birçok masrafın önüne geçmek. Bu sayede vergi ödeyen halkın parasını daha düzenli harcayabileceklerini savunuyorlar. Başta mantıksız gibi gözükse de aslında mantıklı bir açıklaması var. Parlamento kurallarına göre her üyeye 3 adet masaüstü ve 2 adet dizüstü bilgisayar temin ediliyor. Bu bilgisayarların geneli ofis kullanımı olduğu için senatoya da kağıt çıktıları götürmek zorunda kalıyorlar.

Her üyeye dağıtılacak tablet ile birlikte dizüstü ve masaüstü bilgisayarların adedinin düşürüleceği ayrıca iPad’lerin senatoya sokulabilmesinden dolayı da büyük oranda kağıt masrafının önüne geçilebileceği tahmin ediliyor. 

iPad’lerin diyoruz çünkü yarışta öne en çok iPad çıkıyor. Bu sistem şu an için birçok marka tabletlerle deneniyor fakat 16 üyenin tüm özellikler ve kullanılabilirlik karşılaştırıldığında iPad’in öne çıktığı yönünde rapor verdiği bildiriliyor. Bu durumda yakın tarihte İngiliz Parlamentosu topluca iPad kulanıcıları kervanına katılabilir.

:: Sizce de iPad’e geçmek masrafları düşürebilir mi? TBMM’de de böyle bir değişim yapılmalı mı?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İngiliz Parlamentosu iPad Sahibi Olacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tablet kullanan cok milletvekilimiz var bence faydali olur tabi kullandirmaya eleman alimi olur meclise 🙂 ipad favori zaten

" İngiliz Parlamentosu iPad Sahibi Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiliz Parlamentosu iPad Sahibi Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiliz Parlamentosu iPad Sahibi Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "