Okunma

İngilizce ile Yetinmeyenlere


24 Mart 2008 Pazartesi 22:00
İngilizce ile Yetinmeyenlere
Babbel, bildiğiniz basit çeviri sitelerinden değil. Tam anlamıyla bir ‘dil öğrenme sitesi’. İçerisindeki tanıtım, tercüme ve sosyalleşme olanaklarıyla dil haznenize bir yenisini eklemeniz gayet kolay.

Tek adımda üyeliğinizi tamamlayıp bildiğiniz ve öğrenmek istediğiniz dili belirledikten sonra Babbel‘in imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Burada tek sorun, sunulan dillerden birini öğrenebilmek için öncelikle İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca bilmeniz gerekiyor. Sitedeki tüm anlatım ve aktarım, bildiğiniz dil üzerinden diğeri için yapılıyor. Eski FONO eğitim setlerine benzer şekilde, resimli ifade anlatımlarının, sesli telaffuzların ve kelime öğretme amaçlı mini oyunların yer aldığı Babbel, ayrıca işin ‘sosyalleşme’ kısmını da gayet iyi kotarmış.

Kendinizi İfade Edin

Örneğin yabancı kelimeleri ifade eden fotoğraflar yükleyip, o dili bilen kullanıcıların oylamasına sunabiliyorsunuz. Kullanıcılarla, gerek kendi dilinizi öğrenenlere yardım amaçlı, gerekse öğrendiğiniz dil için yola birlikte çıkmak üzere arkadaşlıklar kurup, onlarla sohbet edebiliyorsunuz.

Gayet başarılı bir düşüncenin eseri olan Babbel’in kısa süre sonra internet dünyasında yeni bir fenomene dönüşmesi, bizi pek de şaşırtmayacak.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Babbel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İngilizce ile Yetinmeyenlere”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok güzel bir site, teşekkür ederim

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İyi de Türkçe yokki.

" İngilizce ile Yetinmeyenlere konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngilizce ile Yetinmeyenlere ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngilizce ile Yetinmeyenlere ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "