Okunma

Benzinli ve dizel otomobiller yasaklanacak!


26 Temmuz 2017 Çarşamba 21:30
Benzinli ve dizel otomobiller yasaklanacak!

Fransa, fosil yakıtlı araçları elden çıkarmaya hazırlanan tek büyük ülke değil. İngiltere, 2040 yılından itibaren fosil yakıtlarla çalışan araçların (kamyonet dahil) satışlarını yasaklamayı planlıyor. Hava kalitesi iyileştirmekle ilgili hükümetin iddiaları: Hava kirliliği kamu sağlığı için en büyük çevresel risk. Satışları durdurma kararı bu kirliliği hızlı bir şekilde çözmeye yardımcı olacak.

İngiltere benzinli ve dizel araçları yasaklayacak!

3,9 milyar dolarlık fon çalışmalarına başlanan ve 23 yıl sonra yürürlüğe girmesi planlanan proje için ayrılmış durumda. Çoğu kişi, bu tüketim hızıyla dünyada yaklaşık 50 yıllık petrolün kaldığını biliyor. Bu nedenle üreticiler petrol ile elektriği bir arada kullanan hibrit otomobil, elektrikli otomobil ve hidrojen ile çalışan otomobil gibi alternatiflere yöneliyor.

17-07/26/hava-kirliligi.jpg

Yetkililerin belirli alanlarda (Londra’nın planlanan sıfır emisyon bölgesi gibi) araç kullanım için hükümetin ücret talep etmesi ya da kirlilik odaklı vergiler getirmesi umutları var, ancak hükümet sürücüleri cezalandırma olarak yorumlanabilecek bu tedbirlerden kaçınmak istiyor.

Karar herkesi mutlu etmedi!

Herkes planlardan memnun değil. Greenpeace, Guardian’a bu planı kirliliği hızla kesme hedefine uzak bulduğunu belirtti. Greenpeace, temiz hava bölgeleri olması gerektiğini ve yerel kirliliğin üstesinden gelmek için daha fazla kaynak gerektiğini belirtti.Fakat karşıt görüşlere rağmen İngiliz yetkililerin kararı değişmeyecek gibi görünüyor. Ülkede 2040 itibarıyla benzinli ve dizel araç satışları yasaklanacak.

::Fosil yakıtlı otomobillerin yasaklanmasını destekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Benzinli ve dizel otomobiller yasaklanacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  emin olun dünyada en az 250 yıllık daha petrol vardır bakmayın dünya düzenini değiştiriyolar bütün stratejiler petrol üzerindeydi değişmesi gerkti ve değiştiriyo çakallar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yasaklanacak yanlış bir başlık, yasaklandı de daha etkili bir başlık olur. yasaklanacak diyince insanlara artık ilgi çekici bir backclick olur.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  güzel birşey elektirkli araç kullanmak ancak herkesin durumu yok uygun fiyatlı elektirikli araçlar olursa anca bu durum iyi olabilir onun dışında kötü

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ve Arapların yatarak para kazanma devri yavaş yavaş bitiyor. Borla çalışan motor yapsak geleceği biz şekillendiririz aga..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Simdilik sadece Dizel araclar icin gecerli. Benzinli icin bir calisma yok.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyamızı daha az kirletmek için atılacak tüm adımları takdir ediyorum, illa ki bizden gelmesine gerek yok. İnşallah biz de iyiye iyi, kötüye kötü demeyi öğreniriz birgün.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  geleceğimiz için doğru bir karar bence

 8. SDN Okuru dedi ki:

  böyle 100 yıl soydular petrol diye diye bakalım sonra ne çıkartacaklar şimdide elektrik alabildiğine pahalanır

 9. SDN Okuru dedi ki:

  He he oldu, tamam

 10. SDN Okuru dedi ki:

  23 sene çok uzun bir süre aslında. Hele ki teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir ortamda

" Benzinli ve dizel otomobiller yasaklanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Benzinli ve dizel otomobiller yasaklanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Benzinli ve dizel otomobiller yasaklanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "