Okunma

İngiltere, Drone’lara kayıt şartı getiriyor!


24 Temmuz 2017 Pazartesi 06:00
İngiltere, Drone’lara kayıt şartı getiriyor!

İngiltere’den gelen haberlere göre Drone kullanıcıları artık satın aldıkları cihazları kayıt ettirmek zorunda kalacak. İngiliz hükümeti tarafından çıkarılmak üzere olan yeni kanunla birlikte Drone kullanıcılarına ehliyet de gerekecek.

Drone ehliyeti nedir?

Öncelikle 250 gramdan daha ağır bir Drone sahibiyseniz, satın aldığınız cihazı kaydettirmeniz gerekeceğini belirtelim. Bununla birlikte “Güvenlik farkındalığı” adı verilen bir dizi teste de tabi tutulacak. Eğer bu testi geçemezseniz de İngiltere topraklarında Drone uçurmanız yasak olacak.

Testlerde de Drone ile ilgili yasakları ve önemli bilgilerden ne kadar haberdar olduğunuz ölçülecek ve bu sayede havaalanlarında uçaklara problem yaratan Drone uçuşları gibi olayların azalması planlanıyor.

İngiltere bu yönde kararlar alırken, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise farklı bir tutum sergileniyor. Drone kayıtları konusunda ABD’de ilginç gelişmeler yaşanıyor ve bu durumun tamamen ortadan kaldırılabileceği konuşuluyor.

Hatırlarsanız Mayıs ayı içerisinde ticari olmayan Drone’ların kayıt edilmesinin zorunluluğu, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından kaldırılmıştı.

:: Sizce Drone’lara karşı daha sıkı denetim gerekli mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İngiltere, Drone’lara kayıt şartı getiriyor!”

  1. faruk dedi ki:

    sa

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bizimkine vergi geliyır ehonomi çoh eyi

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bundan bizene?

" İngiltere, Drone’lara kayıt şartı getiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiltere, Drone’lara kayıt şartı getiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiltere, Drone’lara kayıt şartı getiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "