Okunma

Inno 3D’den Buz Gibi GTX 280


29 Aralık 2008 Pazartesi 13:34
Inno 3D’den Buz Gibi GTX 280

Inno 3D‘nin iChill serisine dahil edeceği yeni kartı iChill GTX 280 1 GB, üzerinde Arctic Cooling‘in Accelero Xtreme model ekran kartı soğutucusunu barındıracak. Üzerinde 80 mm’lik ve dakikada 2000 devire kadar hızlanabilen 3 tane fan bulunan soğutucunun içinden 5 tane de bakır ısı borusu geçiyor.

Soğutucuda bulunan 3 fan ve 5 bakır ısı boru, GTX 280’i buz gibi yapacak gibi görünüyor.

Soğutucu Güzel, Peki Ya Diğer Özellikler?

Buz gibi soğuması beklenen iChill GTX 280‘in GPU hızı, bellek hızı ve diğer özelliklerinin referans GTX 280‘lerden farkı olmayacağı yönünde söylentiler var. Üzerinde böyle devasa bir soğutucu bulunan kartın GPU’sunun 1 MHz bile hızlandırılmış olması ilginç olabilir. Fakat GPU ve belleklerin hızlarının değişmemiş olması, hız aşırtmacılar için herhangi bir dezavantaja sebep olmuyor. Çünkü bu kadar güçlü bir soğutucuyla, GTX 280’in sınırlarını zorlamak son derece kolay olacaktır.

:: Ekran kartınızda böyle bir soğutucu olsa hız aşırtmanın suyunu çıkarır mıydınız?

Bilgi için: Inno 3D
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Inno 3D’den Buz Gibi GTX 280 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Inno 3D’den Buz Gibi GTX 280 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Inno 3D’den Buz Gibi GTX 280 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "