İnnova’ya İhale Yasağı Geldi


18 Haziran 2012 Pazartesi 12:00
İnnova’ya İhale Yasağı Geldi

Zaman zaman sitemizde de bazı yeniliklerine yer verdiğimiz bilişim çözümleri sunan önemli şirketlerden İnnova Bilişim Çözümleri AŞ’ye kamu ihalelerine 1 yıl boyunca katılmama yasağı getirildi.

Resmi web sitede yayınlanan bilgiye göre; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararla, hem ülkemizde hem de yurt dışında önemli işlere imza atan şirket, 9 Haziran 2013’e kadar kamu ihalelerine katılamayacak.

İhale hakkında bilgiler

15 Mayıs 2008’de gerçekleştirilen ve İnnova Bilişim Çözümleri AŞ tarafından kazanılan ihale, İSKİ‘nin Kağıthane‘de bulunan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından talep edilen bilgisayar güvenliğinin sağlanması işlerinden oluşuyor. İmzalanan sözleşmeye ait bedel ise 193.081,00 TL olarak görülüyor.

İnnova Bilişim Çözümleri AŞ bu yasak için ne dedi?

700 kişilik ekibi ile Türkiye’de 12 farklı yerde ofisi bulunan firma, kendi web sitesinde bu yasağa ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı;

Şirketimiz İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş hakkında, 9 Haziran 2012 tarihli T.C. Resmi Gazetesi’nde yayımlanan ilanda, şirketimizin 1 yıl süreyle Kamu ihalelerine katılmasının yasaklandığı kararı açıklanmıştır. Bu karara gerekçe olarak 2008 yılında İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve şirketimizin kazanıp tüm yükümlülüklerini yerine getirerek tamamladığı çok küçük ölçekli bir ihale sebep gösterilmiştir.

Öncesinde şirketimizden hiçbir şekilde açıklama talep edilmeden verilen bu kararın kaldırılmasına yönelik gerekli tüm idari ve hukuki süreci başlatmakta olduğumuzu, bu konuda kararlı ve kendimizden emin olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız. Ayrıca İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş. olarak belirtmek isteriz ki; mevcut kararın, şirketimizin imzalamış olduğu sözleşmeler kapsamında devam eden kamu ve özel sektör projeleri üzerinde herhangi bir etkisi de bulunmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına duyduğumuz saygı çerçevesinde: Hakkımızda verilen ve haksız olduğuna inandığımız bu kararın en kısa zamanda kaldırılacağına ve Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunan şirketimizin kendini kanıtlayacağına inancımız tamdır.

Saygılarımızla,

İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş.

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “İnnova’ya İhale Yasağı Geldi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Batsın kapansın diyenlere yazıklar olsun. Bu şirkette aldıkları paranın her bir kuruşunu alın teriyle hakeden insanlar çalışıyor. 750 kişinin çalıştığı bir şirktte dolaylı olarak kaç kişi ekmek yiyor biliyor musunuz siz. TT batsın diyen arkadaş da batarsa o zaman ne olacağını en ufak derecede kestiremeyecek kadar küçük bir zekaya sahip sanırım. Şu yorum yazdığın bile gbiremezsin arkadaş. İletişim alt yapın çöker. Türk Telekom bu ülkenin en büyük değeridir ve İnnova bu değerin en önemli parçasıdır.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaten o hukuki süreç bitene kadar kaç yıl geçer sevgili İnnova….

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  TT arapların, devletin çok ufak bir hissesi var. innova iyi bir yazılım şirketi aslında. yakında büyük bir ihale açılacaktır o yüzden olmuştur bu olay.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yazılım şirketlerinde 100 binli rakamlar gerçekten küçük rakamlardır. Yaklaşık olarak 8 senedir bu piyasa içerisindeyim ve çok büyük firmalarda çalışmamış olmama rağmen ortalama ihale bedelleri hep 3-5 milyon arasında geziyordu.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Batsın diyenler orada kaç kişi ekmek parası kazanıyor biliyorum musunuz?

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  benim anlamadığım şu, bu innova türk telekomun değilmi? türk telekomda bildiğim kadarıyla halen devlet hissesi de var mı? evet. e devlet kendi şirketini neden yasaklıyor. ne olaylar dönüyor allah bilir.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  ttnet n her şirketi batsın beter olsunlar inşallah.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  yoldan topladıkları falan ok bizdem yoluyorlar

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  “çok küçük ölçekli bir ihale sebep gösterilmiş***** ihale bedeli 193.081,00 TL

  Bunlar parayı yoldan topluyor galiba?

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Batsınlar :))) TT de ona dahil olsun.

" İnnova’ya İhale Yasağı Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnnova’ya İhale Yasağı Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnnova’ya İhale Yasağı Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!