İnşaatı duran Tesla, makineleri tekrar çalıştıracak


21 Şubat 2020 Cuma 11:10
İnşaatı duran Tesla, makineleri tekrar çalıştıracak

Elektrikli otomobil devi Tesla, dünyanın farklı yerlerinde Gigafactory kurmaya devam ediyor. Tesla Almanya Gigafactory için çalışmalara başlamıştı. Ancak, Alman yargısı bu inşaatı durdurdu. Sebebi ise fabrikanın ormanlık alana kurulacak olması ve bölgedeki doğal yaşamı olumsuz etkileyeceği. Ancak, mahkeme son kararı verdi.

Tesla Almanya Gigafactory için onay aldı

Çevreci gruplar tarafından dava edilen Tesla için mahkeme geçici olarak durdurma kararı aldı. Mahkeme sonuçlanana kadar durdurulan faaliyetler için nihai karar çıktı. Tesla Almanya Gigafactory yoluna devam edecek.

Tesla Avrupa’daki ilk otomobil ve akü fabrikasını Berlin yakınlarındaki ormanlık alanda inşa edecek. Mahkeme yaptığı açıklamada, çevreci grupların inşaat çalışmalarının durdurulması talebinin reddedildiğini ve kararın nihai olduğunu söyledi.

ABD’li elektrikli araç üreticisi, kasım ayında Berlin yakınlarında bir Gigafactory inşa etmeyi planladığını açıklamıştı. Sonrasında ise yüzlerce çevreci, bunun doğal yaşam için tehdit olduğunu söyleyerek protestolara başladı. Buna karşılık olarak Alman Hıristiyan Demokrat ve Özgür Demokrat parti milletvekilleri, Gigafactory’e karşı yürütülen yasal savaşın, Almanya’nın iş yapılacak bir yer olarak imajına ciddi zarar vereceği konusunda uyardılar.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İnşaatı duran Tesla, makineleri tekrar çalıştıracak”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Almanya gibi zengin bir ülke de olsan, para için, yatırım için, çevre katliamına göz yumuyorsun. Ülkemizde de köprüler ve havaalanları başka yer kalmamış gibi, yüzbinlerce ağacın olduğu bölgeye konduruldu, sebep ? Rant

" İnşaatı duran Tesla, makineleri tekrar çalıştıracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnşaatı duran Tesla, makineleri tekrar çalıştıracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnşaatı duran Tesla, makineleri tekrar çalıştıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!