Okunma

İnsan Gücüyle Çalışan Teleferik


04 Ekim 2010 Pazartesi 08:00
İnsan Gücüyle Çalışan Teleferik

Uzmanlar, günümüzü tüketim çağı olarak değerlendirse de bu çılgınlığın sonu yakın zaman gelebilir. Uzun süredir dünyanın kaynaklarını umarsızca tükettiğimiz için, artık gezegenimiz bize tepki göstermeye başladı.(Galeri: Güneş Arabası Boğaz Turunda!)

Yapılan araştırmalara göre, şu anda kullandığımız benzin ve elektrik gibi kaynakların üretimi giderek zorlaşacak. Enerji krizi olarak adlandırılan bu modern felaket için araştırmacılar 150 yıl gibi kısa bir zaman sonrasını hedef gösteriyor.

 

 

 

 

İnternet Devinden Yeşil Yatırım

Bu kriz döneminden önce şirketler ise geleceğe yatırım yapmak için bir birleriyle yarışmaya başladı. Her şirket, bir yeşil projeyi destekleyerek gelecekte geliştirilecek ürünlerden payını kapmaya çalışıyor.

Bu yatırımları yapan şirketlerden biri de hiç tahmin edilmese de Google. İnternet devi, insan gücüyle çalışan teleferik sisteminin gelişimi için 1 milyon dolarlık kaynak ayırdı. Monoray olarak da bilinen bu sistemde, tek kişilik tüp şeklindeki araçlar pedal gücüyle hareket edecek.

Google bir süre önce, kendi elektriğini üretmek için çeşitli projelere de destek vermişti.

:: Google gelecekte sizce hangi sektörlerde boy gösteren bir şirket haline gelecek?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İnsan Gücüyle Çalışan Teleferik”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bunun peşinde 2 yıldır koşuyorum. kimse beni dikkate bile almayıp gülüp geçmişti. dikkate alanların çoğuda kalbim kırılmasın diye dinliyordu. Geçmiş olsun Türk milletine…

    Sonra Türkler niye böyle şeyler yapamıyor demeyin.

" İnsan Gücüyle Çalışan Teleferik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnsan Gücüyle Çalışan Teleferik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnsan Gücüyle Çalışan Teleferik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "