Okunma

İnsanı takip eden valiz – CES 2017


12 Ocak 2017 Perşembe 08:30
İnsanı takip eden valiz – CES 2017

CES 2017 devam ederken ünlü markaların teknolojik ürünlerinin dışında birçok yenilikle de tanıştık. Bu yeniliklerden biri insanı takip eden valiz oldu.

Bu valiz size yolculuklarda arkadaşlık ediyor

Bu valiz özel bir ürün çünkü kendisi dünyanın ilk robotik bavulu olma özelliğine sahip. Otonom özellikleri sayesinde de üreticiler bu ürünü valiz özellikleri olan bir robot olarak tanımlıyorlar.

Bu normal bir bavul değil. Zaten videoyu izlediğinizde siz de bize hak vereceksiniz. Seyahatlerinizde ve siz bir yere eşyalarınızı taşırken bir de ek olarak bavul ile ilgilenme derdine son vermeyi amaçlıyor.

Akıllı telefonunuz ile kontrol edebileceğiniz bavul, sizin verdiğiniz komutları harfiyen uyguluyor. Sizi takip edebiliyor ve bunu çevredeki objelerin, engellerin farkına vararak yapıyor. Bunlar gerçekten ilginç ve bir o kadar ilgi çekici özellikler. Belki günümüz için gerekli görülmeyebilir ama ileride son derece kullanışlı olacağına şüphe yok.

:: Robotik valizi nasıl buldunuz?


yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“İnsanı takip eden valiz – CES 2017” üzerine 6 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  valiz bir yere takıldımı, arkadan geliyormu, biri valizi çaldımı diye arkayı kontrol etmekten insan yürüyemez 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sanki yollar hep düz. Merdiven kaldırım derken yine kucakta taşırız bunu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz agizlik yapar kanimca. Ben ucaga, otobuse nasil daha cok esya doldurabilirimin pesindeyim. Bunlarda benim yerimden caliyorlar, agirligimdan caliyorlar, … Gereksiz yani. Yapabiliriz demek icin yapmislar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Havaalanında sıkıntı olur gibi. Sonuçta elektronik kablolu birşey de bile bavulu açtırıp bakıyorlar. Bavulun kendisi elektrikliyse bomba ihtimalinden dolayı geçip geçememe ihtimali de var

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hırsızlığı 2 katına çıkarır bu alet

Yorum yazın

Geri bildirim