İnsanlık Ölmedi Gemisi Somali’ye Gidiyor


25 Ağustos 2011 Perşembe 11:01
İnsanlık Ölmedi Gemisi Somali’ye Gidiyor

Düzenlenen törene Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Mersin Valisi Hasan Basri Uzunoğlu, Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Ünal Öztürk, iş adamları, dernek gönüllüleri ve Mersin halkı katıldı.

“İNSANLIK ÖLMEDİ ” yardım gemisinin içeriği üç haftadır titizlikle yürütülen Afrika Gıda Kampanyası’nda yardımseverlerin yaptıkları ayni bağışlardan oluşuyor. 3700 tonluk gemi 185 konteynır içeriyor.

“İNSANLIK ÖLMEDİ ” yardım gemisinde bulunan yardım malzemelerin arasında un, şeker, pirinç, bulgur, makarna, yağ, bisküvi, gevrek, helva, hurma, fasulye, pekmez, tuz ve benzeri gıda malzemelerinin yanında bay-bayan giyim, ayakkabı, çadır, deterjan ve kumaş da yer alıyor. Gemide bulunan yardım malzemelerinin maddi tutarı ise 7,5 milyon TL olarak ifade ediliyor. Yardım gemisi, 15 gün sürecek olan yolculuğun ardından Somali’ye ulaşacak.

Somali’de günde 72.000 kişiye sıcak yemek

26 Temmuz’dan beri Somali’de bulunan Kimse Yok Mu Derneği yetkilileri Ramazan ayının başından itibaren günde iki öğün sıcak yemek dağıtıyor. 5 aş evinde günlük 12000 aileye yemek dağıtımı gerçekleşirken ailelerin ortalama 6 kişiden oluştuğu düşünüldüğünde günlük olarak yardım alan kişi sayısı 72.000’i buluyor. Ayrıca bu aş evlerinde 4000 çocuğa da günde 2 öğün çocuk maması dağıtımını gerçekleştiriliyor.

Kimse Yok Mu gönüllüsü 16 sağlık çalışanı Somali’de

16 doktor, eczacı ve sağlık personeli Kimse Yok Mu sağlık gönüllüsü olarak Somali’ye gitti. Gönüllüler beraberinde 2 ton ilaç yardımı götürdü.

Kimse Yok Mu Derneği ile Uluslararası Sağlık ve Eğitim Derneği’nin (USEDER) birlikte düzenlediği organizasyonda 16 Ağustos’ta Somali’ye giden gönüllü doktorlar 26 Ağustos’a kadar sağlık yardım faaliyetleri yürütecek.

Başbakan Kimse Yok Mu yardım kampını ziyaret etti

Başbakan Erdoğan, 19 Ağustos Cuma günü Somali’nin Hodan bölgesinde Kimse Yok Mu Derneği’nin sıcak yemek dağıttığı kampı ziyaret etti. Kimse Yok Mu Derneği’nin Afrika kampanyası hakkında Kimse Yok Mu yetkilileri ile görüşen Erdoğan ayrıca Somali’de bulunan Kimse Yok Mu gönüllüsü doktorlardan Somalili hasta çocuklar hakkında bilgi aldı.

NASIL YARDIM EDEBİLİRSİNİZ?

Bu adresten Afrika için kredi kartınızla online bağış yapabilir ve hesap numaraları sayfasındaki dernek hesap numaralarına EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıca tüm hatlardan “ACLIK” yazıp 5777’ye SMS atarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.

ADVERTORIAL
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İnsanlık Ölmedi Gemisi Somali’ye Gidiyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Teşekkürler Kimse Yok mu ???
  Teşekkürler Türkiye….

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  iyi şeyler duymak insanı öyle rahatlatıyorki, sürekli 3. sayfa haberleriyle kasvetli bir hava esiyor. Ancak böyle bir oraganizasyonu yapmak bile başlı başına takdire şayan, emeği olan herkese teşekkür, desteğe devam

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  O kadar para toplandi insallah dogru ellere uladir bu para.

" İnsanlık Ölmedi Gemisi Somali’ye Gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnsanlık Ölmedi Gemisi Somali’ye Gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnsanlık Ölmedi Gemisi Somali’ye Gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!