Kaybolmasaydı hayatınızı değiştirecekti! 6 kayıp icat


28 Temmuz 2020 Salı 22:24
Kaybolmasaydı hayatınızı değiştirecekti! 6 kayıp icat

İnsanlıktan gizlenen icatlar her zaman ilgi çekmeyi başarıyor. Kablosuz elektrik teknolojisinin, elektrikli otomobilin ve dijital depolama sisteminin varlığını geçmişteki mucitlere borçluyuz.

Bazı buluşlar ne yazık ki günümüze ulaşamadı. İşlevsellikleri ile kendi döneminin çok ötesinde olan bu buluşlar, günümüzde kullandığımız teknolojiyi bile aşıyor. Zira günümüzdeki teknoloji o buluşların sağladığı işlevselliği elde etmemize yardımcı olamıyor.

Bu yazıda insanlardan saklanan icatlar hakkında konuşacağız. Bu 6 kayıp proje hayatınızı tamamen değiştirecekti. Su ile çalışan otomobil, benzin tasarruflu otomobil, formülü bulunamayan Şam kılıcı, kablosuz elektrik, yer çekimini yok eden araç ve bir filmi 8 KB’a düşüren ve o filmin bu şekilde depolanmasını sağlayan dijital veri sistemi sizlerle!

İnsanlıktan gizlenen icatlar: Su ile çalışan otomobil

Stanley Meyer isimli bir ABD vatandaşı, musluk suyu ile çalıştırılabilen bir otomobil ürettiğini iddia etti. “Su Yakıtı Hücresi” isimli bu proje ile adını duyurmayı başaran Meyer, Los Angeles’tan New York’a seyahat etmek için sadece 83 litre suyun kullanılması gerektiğini ifade etti.

Hiçbir bilim kuruluşu bu mucidi desteklemedi ve böyle bir otomobilin icat edilemeyeceğini savundu. Meyer bu yüzden sahtekar olarak nitelendirildi. Buna rağmen çalışmalarına devam eden Meyer, 1996 yılında 2 yatırımcı tarafından mahkemeye verildi.

Bu yatırımcılar, Meyer’dan bayilik satın aldığını ifade etti. Michael Laughton isimli bir profesör, bu otomobili test edeceğini söyledi ama Mayer test günü bir bahane bularak bu teste yardım edemeyeceğini söyledi.

İnsanlıktan gizlenen icatlar

Yargıya taşınan bu olay, ABD medyasının gündemini meşgul etti. 1996 yılında Ohio’da yargılanan Stanley Meyer, mahkeme tarafından dolandırıcılıktan hüküm giydi. Meyer, bu karardan ötürü 2 yatırımcıdan aldığı 50 bin doları (her birinden yirmi beşer bin dolar) geri vermek zorunda kaldı.

Ceza almasına rağmen yatırımcı aramaya devam eden ABD’li mucit, 20 Mart 1998 tarihinde 2 Belçikalı yatırımcı ile buluştu. Bu yatırımcılar ile bir restorana giden Meyer, birdenbire ayağa kalkarak “Beni zehirlediler!” diye bağırmaya ve koşturmaya başladı.

Koştururken yere yığılan Meyer, hayatını kaybetti. Meyer’ın kardeşi, bu icatın bir mafya tarafından yok edilmek istendiğini ve kardeşinin bu yüzden öldürüldüğünü söyledi. Yapılan otopsi soruşturmasında bu mucidin beyin anevrizması (beyin yırtılması) yüzünden öldüğü açıklandı.

Dünyadan gizlenen icatlar

Patent haklarını milyonlarca dolarlık tekliflere rağmen vermeyi reddeten Meyer, uranyum zehirlenmesi ile öldürülmüş olabilir. Bu projenin detayları açığa çıkarılmadı. Meyer tarafından alınan patentlerin süresi doldu.

Bu proje, Meyer’ın ölümü ile beraber tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı. Eğer bu proje hayata geçseydi bugün suyun değeri ne kadar yüksek olurdu? Dilerseniz yazımıza Ogle’ın karbüratöründen bahsederek devam edelim.

Benzin tasarruflu otomobil: Ogle’ın karbüratörü

Yine bir benzin meselesi ve yine bir ölüm ile sonuçlanan proje. Tom Ogle, 30 Nisan 1977 yılında yakıt enjeksiyonlu motorların verimliliğini büyük ölçüde artıran bir sistem icat etti. Bu mucit, icadını 1970 model bir Ford Galaxie ile test etti.

Testi başarı ile tamamlayan Ogle, bütün dünyanın ilgisini çekti. Zira bu test sayesinde sadece 3.78 litre benzin ile (1 galon) 160 km (100 mil) yol katetme fikrinin gerçek olduğu ispatlandı.

Bazı otomobil firmaları, bu testin hileli olduğunu ve Ogle tarafından değiştirilmemiş olan bir otomobil ile tekrar edilmesini istedi. Tom Ogle bu teklifi kabul etti ve bu sefer 7.57 litre benzin ile 321 km gitmeyi başardı.

Testin yapılmasını sağlayan Ford Galaxie, Tom’un bu yönteminden önce 1 galon benzinle 13 mil kadar gidebiliyordu. Başarılı mucit, kendi yöntemi sayesinde herkesi şaşırtmayı başardı.

İnsanlardan gizlenen icatlar

Ron Laytner isimli bir gazeteci, bu genç mucide petrol şirketlerinden korkup korkmadığını sordu. Bu projeden vazgeçmesi adına kendisine milyon dolarlar teklif edilen Ogre, hayalinin peşinden gitmek istediğini ve teklifleri bu yüzden reddettiğini söyledi.

Buluşunu bir sır olarak saklamadığını, birçok reklam kampanyası yürüttüğünü ve bundan dolayı da kimseden korkmadığını açıklayan Tom Ogre, ailevi sorunlarla uğraşıyordu. Tom’un eşi onu terk etmişti.

Alkol bağımlılığı yüzünden sağlık sorunları ile de boğuşan Ogre, bu fikrini hayata geçiremeden hayata gözlerini yumdu. 13 Ağustos 1981 tarihinde aramızdan ayrılan ABD’li mucit, fikrini kimse ile paylaşmadı ve sırları beraberinde götürdü.

Kendisinin icat ettiği karbüratörün yakıldığı söyleniyor. Ayrıca kendisinin vurulduğunu ancak buna rağmen yaşadığını ve daha sonra alkol zehirlenmesinden dolayı hayatını kaybettiğini de ekleyelim.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

38 yorum - “Kaybolmasaydı hayatınızı değiştirecekti! 6 kayıp icat”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Büyük şirketler ve kapitalist devletler hep bunları engelliyor çünkü racona ters. Böyle kolaylıklar sağlayan pratik şeyler olursa nasıl para kazanacaklar?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  sadece elektrikli araba üretimine izin vermiyor petrol şirketleri. hibrit araçlarinda fiyatini yüksek tuyuyor tercih edilmesin diye. üretim araçlarindada elektrikli motor kullanimina kesinlikle izin ***** rantlari elde gidecek

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  gerçekten bunlar uygulamaya sokulsaydı acaba teknoloji hangi seviyede olurdu?

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilgi için teşekkür

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Hee..heee..! hepsine inandık..! tüm insanlığın hayal edipte ulaşamadığı fikirler. Tesadüf, öldürülmüşler, ama ortada hâlâ bir şey yo. Saçmalık hepsi.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Kapitalizm in dünyayı nasıl kene gibi yaşayan boktan bir hale getirdigini görüyoruz biliyoruz . Elektrik kabloları direkler o kadar santral a ne gerek var di en basitin den Tesla nin dediği yapılsaydı ama satmak daha kârlı.kapitalizm öldürür

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Uydurma icatlar..

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Suyla çalışan araba mantıksız. Kablosuz elektrik yoğun manyetik alan oluşturur kanser yapar. Az yakan otomobil olabilir ama tekrar yap demişler yapamamış. İçlerinden sadece sıkıştırma kodu mantıklı geldi belki de bir fikrim olmadığı içindir. Kılıç da eğer istense şu an ki teknolojiyle yapılabilir.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Şu ile çalışan arabada mantık suyun nötralize edilmesidir. Suyu elektrikle nötralize ederseniz hidrojen ve oksijen ortaya çıkar. Biri yanıcı biri yakıcı. Otto çevrimli motorların mantığına uyuyor bu sonuç.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Katılıyorum.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Kılıçlar teknolojinile yapilmaz kas ile yapilir. Döküm yapmiyorsun. Evet bilgin yok fikrin var o yuzden pek yorum yapma

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Orda bir yazım hatası olduğunu sanıyorum. Editör arkadaşlar ilgilenir sanırım. Yazıda 21km olarak yazılan değerin 210 km veya 201 km gibi bir değer olacağını düşünüyorum. Çünkü 3.78 litre yakıtla 21 km yapılması mümkün değil. Bugün en çok yakan araçlar bile o kadar yakıtla en az 70 km yapabilirler. Günümüzdeki en ekonomik araçlar bile -o da 0.9 motor olanlar sanırım bu kadar yakıtla 100 km yapıyorlar.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Merhaba,

    Bir yanlışlık olmuş. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz. Gerekli bilgiler eklendi.

    Saygılarımızla,

    Ege ERKEK

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Ya burada yorum yazıp su ile çalışan araba olursa su kıtlığı olur diyen örümcek beyinliler düşünmeyi bilmeyen insanlar mı? Su ile çalışan araba doğayı kirletmez. Küresel ısınmanın önünde büyük bir çözüm olurdu. Böylece su sıkıntısıda olmazdı. Ayrıca su ile bir motoru çalıştırdınızmı onu aya gidecek şekle bile getirebilirsiniz.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Şu ile çalışan araba için “su kıtlığı artardı, zaten su sıkıntısı yaşanıyor” demiş bazı arkadaşlar. Iyi de su kaynaklarının tükenmesinin yegane sebebi küresel ısınma ve sera etkisi buna kati ve fosil yakıtlar sebep olduğuna göre bunların büyük bir kısmını ortadan kaldırınca en azından ara etkisi azalmış ve su sıkıntısı yaşanmamış olurdu diye düşünüyorum.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Tesla nin kablosuz elektrik projesi doneminin elektrik şirketlerinin tamamını ofsayta düşürdüğü için maalesef hayata geçmek bı yana başına da çok işler acti. Şu ile çalışan araba nin dünyada su kitligina sebep olucagi konusuna gelince suyla motor çalıştırabilmek için onu yakmak gerek yakmak için elektroliz yoluyla oksijen ve hidrojeni ayrıştırmak bu sayede yanmayı ***** motoru çalıştırmak prensibiyle olabilecek bişey olduğu için. Yeryüzünde şu eksilmezdi bence sonuç olarak suyu oluşturan moleküller hala daha yeryüzünde olucaklar

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiçbir bilimsel desteği yok. Hikaye hepsi

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Jan slootun marifetlerinden uzun zamandır haberim var onu da buldum yalniz fikir asamasinda oldugunda teoride mümkün 90% kayıpsız sıkıştırma sağlıyor islemi tekrarladığınızda yine 90% sıkıştırma elde ediliyor tahminime göre bu yontem ile sinyal de gönderilebilir ama diyer tarafta dosya eski haline dönüştürülürken veya okunurken cok fazla cpu kullanacak. Programci olmadığımdan ve kimseye güvenmediğimden bu buluş beklemede.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Bende buldum hihi Anti gravitasyonu buldum teoride mümkün test etmedim çünkü teoride mümkün. Elektrikle alakasi yok tamamen zararsız ve sessiz. Zararsız derken gemi havada dururken icerisinde binlerce yıl yaşıyabilirsiniz fakat hızlı bir şekilde ivmelenirseniz yuksek G ye maruz kalınır uzayda ışık hızına ulaşabilir. Patent başvurusuna hazırlanıyorum işten güçten zaman yok.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Suyla çalışan araba su kaynakları için ne kadarda sıkıntılı gibi gözükse, hava kirliliği olmayacak, ekolojik dengeyi koruyacak. Bu kadar kısa sürede atmosfer kirlenmeyecek küresel ısınma hızı yavaş olacak. Doğanın dengesi kaynaklı Su kaynaklarında azalışta buna bağlı daha yavaş olabilecekti. Birde diğer yan teknolojilerinde buna bağlı olarak gelişeceğini düşünecek olursak faydalı olacak bir buluş olacakmış. Dünyanın söz sahibi ülkesi en çok suyu bulunduran ülkesi olacaktı.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok güzel bir yazı dizisi 👏🏻

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  İlk önce şuna değinicem Teslanın kablosuz elektrik olayına, cebimizdeki telefonlar bile bu kadar sağlığa zararlı ise böyle bir icadı düşünmek ve tartışmak gerekir, sonrasında musluk suyuyla araba ve evet su kıtlığı daha da artardı ve susuz dünyaya merhaba derdik.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Tabi küresel ısınmada bu kadar fazla olurdu

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Su ile çalışan araba su kıtlığı yaratmaz içindeki hidrojen yanar ve tekrar saf su olarak dönüşür. Cep telefonları haberleşmede mikrodalga sinyalleri kullanıyor sıkıntısı o yüzden. elektrik ise herşeyde ve heryerde olabilir çok büyük zararlarının oşacağını sanmıyorum

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Su ile calışan araba mı ? Su kıtlığı varken böyle bir araba kullanmak susuzluğu daha da erkene cekerdi ama su ile çalışabilmesi arabanın güzel birşey nikola teslamın kablosuz elektriğine gelirsek düşük frekanslı modem baz istasyonları kansere yol acarken böyle bir buluş ne kadar sağlıklı olur tartışılır

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bazı arkadaşlar su kıtlığında su kullanımı mantıksız demiş. Bir çevre mühendisi olarak petrol ürünlerinin üretimi sırasında kullanılan suyun ne kadar olduğu konusunda bir fikriniz olmadığını tahmin ediyorum. Sadece üretim değil bu işlerin nakliye vs farkli bir sürü kalemleri esnasında da misliyse su kaynakları tüketiliyor. Tüm bunların yanında 83lt su devede kulak filin yanında pire kalıyor. Keşke yapılabilseydi.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Bazı icatlar bilerek hayata geçirilmesi engellenmiş, rant meselesi, ileride yeni bulduk diye satışa sunacaklar. Bazıları da parasızlıktan rafa kalkmış.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu zamana kadar yaptığınız haberlerden en iyisi bu

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   👍👍

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  10 GB veriyi 8 KB’a sığdıran teknolojiyi, muhtemelen bizim verilerimizi (fotoğraf, video, paylaştığımız herşey) depolayıp saklayan istihbarat birimleri kullanıyordur.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Teslada öldürüldü ,O ve aynı zamazda yaşayan bilim adamları 20 .yılın müceddici Mevlana Halidi bağdadiden aldıkları bilgiler ışığında çok keşifte bulunmuşlardır ve bu kişiler alim olarak yaratılmışlardı çoğu öldürüldü kimiside açlığa mahkum edildi Edison Teslanın icatlarını kendine mal etmiştir.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Dumansız sağlıklı sigarada icat edilmişti, o projeyide yapan şahsıda ortadan kaldırdılar. Dünya kurulduğundan beri iyi ve kötünün klasik savaşı verilmekte. Özellikle birileri insanların hayatlarının sağlığı ve geleceği için iyi olan şeyleri yok ediyor, rafa kaldırıyor veya ilerde kötüye kullanmak adına kendilerine saklıyorlar…

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Harika bir makale. Böyle üretici içerikler gerçek genel kültür ihtiva editör. Teşekkürler

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Tesla adamdır eğer gerçekleşseydi suan dünya bambaşka olurdu

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  10 GB ı 8 kb a sığdırmak en önemli olanmış bence . Kaynak kodları şeytanın elinde . Zamanı gelince insanlara verir belki de şeytanlar şu anda kullanıyor

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Müthiş bir konu olmuş.
  Bize bunlarla gelin 🙂
  Emeğinize sağlık.
  Bu bilgilere sevindim. Yakın tarihli icatların gelişmemesine üzüldüm.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Kablosuz elektrik ve Tesla…
  Hayalimdi. 😔

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Deli saçması hepsi.

" Kaybolmasaydı hayatınızı değiştirecekti! 6 kayıp icat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaybolmasaydı hayatınızı değiştirecekti! 6 kayıp icat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaybolmasaydı hayatınızı değiştirecekti! 6 kayıp icat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 2. 2 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 3. 3 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 5. 5 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 6. 6 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 7. 7 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
 8. 8 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
 9. 9 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
 10. 10 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!