Okunma

İnsilah: Türk Yapımı Online Oyun!


05 Ağustos 2009 Çarşamba 08:00
İnsilah: Türk Yapımı Online Oyun!

Türk online oyun geliştiricilerinden Dikeroad, İnsilah adında tarayıcı tabanlı bir online oyun üzerinde çalışıyor. Online arenada yer alacak olan ve oldukça umut vaadeden oyun, taktik ve strateji tabanlı olacak. Geliştirici ekip, online oyun tecrübelerini, teknik bilgileriyle harmanlayarak İnsilah’ı hazırladıklarını açıkladı. İnsilah’ın amacı, Türkiye’de başarılı olduktan sonra bu başarıyı Avrupa’ya taşımak olacak. İnsilah, yurtdışı planlarının olmasından dolayı Türkçe dışındaki dilleri de zamanla destekleyecek.

Oyunun konusu da oldukça ilgi çekici. III. Dünya Savaşı sırasında biyolojik silah olarak kullanılan Luella Virüsü, Dünya genelinde etkisini gösteriyor ve insan nüfusunun %83’ünü yok ediyor. Hayatta kalan insanlar ise yaşamlarını sürdürebilmek için özel karantina bölgeleri oluşturmuş ve burada kolonileşmişlerdir. Tüm bu olaylara rağmen savaş devam etmektedir. İnsilah, konusundan dolayı koloni savaşları olarak hazırlanılıyor.

Tamamen Türk Yapımı

%100 Türk yapımı olan oyunda, oyun keyfini arttırmaya yönelik, daha önce hiçbir online oyunda görülmeyen yeniliklere de yer alacak. Bunun dışında üniteler arasındaki dengeyi sağlayan algoritma, özenle hazırlanıyor.

İnsilah’ın geliştirme sürecini yöneten İbrahim Yıldırım, oyunla ilgili olarak; “DIKEROAD olarak hedefimiz kaliteli, farklı, dengeli, görsel olarak etkileyici, oynanabilirlik olarak eğlenceli, oyuncuların zevklerine ve isteklerine hitap eden oyunlar geliştirmek ve hizmete sunmaktır.”

 

“Ekibimiz içerisindeki arkadaşlarımızın oyun yapımı ile ilgili donanım ve bilgilerinin yanısıra birer oyuncu olmaları bize bu konuda büyük avantaj sağlıyor. İlk oyunumuz olan İnsilah’ı tasarlarken oyun içi heyecan ve kurgu’nun üst seviyelerde olmasına önem verdik ve bunları oyun içi denge, kullanılacak birimlerin zenginliği ve görseller ile süsledik. İnsilah içerisinde daha önce hiçbir oyunda kullanılmamış bir çok özellik bulunuyor.” dedi.

Yenilikçi Ve Heyecan Verici

İbrahim Yıldırım konuşmasına şu şekilde devam etti;

“Herkes bu keyifli tecrübeye ortak olabilsin ve bizimle birlikte öğrenebilsin diye blogumuzda oyunumuzun yapımını adım adım sergiliyoruz. Şunu belirtmeliyim ki İnsilah bizim tek projemiz olmayacak. Proje bittikten sonra yenilerine başlayacak ve aynı zamanda İnsilah’ı daha iyi yapmak için geliştirmeye ve yenilikler eklemeye devam edeceğiz. Bunun için Türkiye‘de oyun yapımında kendini geliştirmiş ve geliştirme hevesi içerisinde olan insanlara ihtiyacımız var. Ve ne yazık ki bu alanda nitelikli insan kaynağında büyük sorun yaşıyoruz.

 

İnsilah senaryosu yakın geleceği konu alıyor ve oyun ismi Osmanlıca‘da “Silahlanma, silah ile techiz olma” anlamına geliyor. Oyun dinamiği birçok oyuna nazaran oldukça dengeli. Üniteler arası uçurumlar bulunmuyor ve özel yenetekler sistemimiz ile üretilecek her ünitenin kendine ait özellikleri bulunuyor. Başka bir özellik olan Strateji Planı sayesinde oyuncu bu üniteleri kendi taktik ve stratejisine göre kullanabiliyor. Ayrıca oyun içerisinde diplomasi ve birlikler çok önemli. Oyuncuların birlikte eğlenmeleri ve galibiyetlerini paylaşmaları için birçok özellik ekledik. Merak edenler blogumuzu takip edecek olursa, bu özellikleri detaylıca tanıtacağız.”

Tamamı özgün görsellerle geliştirilen İnsilah Eylül ortasında kapalı beta(test) yayınına başlayacak.

İnsilah resmi blog için: http://insilah.com/blog/

İnsilah resmi internet sitesi için: http://insilah.com/

:: İnsilah hakkındaki düşüncelerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İnsilah: Türk Yapımı Online Oyun!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kardeşim yapılcaksa yapılsın adam toplamayı bilmiyolarmı 🙁

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Oyunun adı, karakterler ve herşey Türkçe olmalıydı..

  3. SDN Okuru dedi ki:

    çok standart yaw tarayıcı tabanlı oyunların hepsi birbirinin kopyası oluyor nedense

" İnsilah: Türk Yapımı Online Oyun! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnsilah: Türk Yapımı Online Oyun! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnsilah: Türk Yapımı Online Oyun! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "