Instagram yeni özelliğini test ediyor


30 Eylül 2019 Pazartesi 22:15
Instagram yeni özelliğini test ediyor

Instagram alışveriş özelliği ile alakalı yeni özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Alışveriş özelliği için birçok yeni markayla da anlaşan Instagram, bildirim gönderme özelliği ile daha dinamik bir platform olacak.

Instagram alışveriş için bildirim gönderme özelliği geliyor!

Instagram alışveriş özelliği halen yeterince popüler olmasa da bu özellik konusunda yeni geliştirmelerle platform kendini güçlendirmeyi planlıyor. Bu güçlendirme sürecinde de hem alışveriş özelliği ile ilgili hem de şirketin ortaklıkları ile ilgili önemli gelişmeler var.

Şirket geçtiğimiz günlerde Adidas, Highsnobiety, Chinatown Market, Revolve ve Huda Beauty dahil olmak üzere ABD’de yaklaşık 20 marka ile ortaklık yaptığını duyurdu. Bu duyurunun ardından Instagram alışveriş özelliği için bildirim göndermeyi de test etmeye başladı.

Instagram alışveriş için bildirim gönderme dönemi! - ShiftDelete.Net (1)

Küresel çapta bazı bölgelerde kullanıcılara sunulan yeni bildirim özelliği, şirketin ortak çalıştığı markaların platform üzerinde sergiledikleri ürünler hakkında bildirim atmalarını sağlayacak. Yani Adidas’ın Instagram alışveriş özelliğini kullanarak paylaştığı bir gönderideki fiyat etiketinde herhangi bir artış veya düşüş gerçekleşirse, kullanıcılara bildirim gönderilecek.

Bu özellikle şirketin hem markalar ile kullanıcılar arasındaki ilişkiyi hem de alışveriş özelliğinin kullanım oranını artırması planlanıyor. Instagram Ürün Müdürü Layla Amjadi’de bu konu hakkında şirketin kişiselleştirilmiş bir alışveriş merkezi inşa etmeye çalıştığını bildirdi. Kısa süre içerisinde de platformun alışveriş özelliğinin daha çok ön plana çıkartılarak kullanıcılara daha dinamik bir alışveriş deneyimi sunması bekleniyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram yeni özelliğini test ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram yeni özelliğini test ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram yeni özelliğini test ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kickstarter fatihi Türk şirket: Trexo Innovation Kickstarter fatihi Türk şirket: Trexo Innovation
  2. 2 Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek! Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek!
  3. 3 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14
  4. 4 A101'den 79 liraya powerbank aldık! A101'den 79 liraya powerbank aldık!
  5. 5 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
  6. 6 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
  7. 7 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
  8. 8 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  9. 9 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  10. 10 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!