Instagram AR filtreleri için yeni bir özellik deniyor


28 Eylül 2020 Pazartesi 22:30
Instagram AR filtreleri için yeni bir özellik deniyor

Bir süredir Instagram’ın AR filtrelere hakkında konuşmuyorduk. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla Instagram, AR filtreleri için yeni bir özelliği deniyor.

Bir mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yakın zaman içinde çalıştığı ortaya çıkan yeni bir özellik hakkında Twitter üzerinden paylaşım yaptı. Instagram’ın etkileşimli artırılmış gerçeklik efektleri için bazı iş birliği araçları getirmesinin muhtemel olduğunu gösteren Twitter paylaşımlarında bazı ekran görüntülerini paylaştı.

Instagram AR filtreleri ”etkileşimli” hale gelecek gibi

Instagram bir süre önce, Polaroid AR Etkisi, AR lensi, Luke Hard’ın Delorean AR deneyimi, Notre-Dame AR efekti, GTA III AR deneyimi, AR Game Angel Wings gibi farklı filtreleri kullanıcılara sundu.

Bunun yanında Instagram, Artırılmış Gerçeklik(AR) araçlarını tanıttı. Kullanıcılara Instagram’da artırılmış gerçeklik konusunda daha iyi bir deneyim sunmak için araçlar zaten mevcuttu. Yine de Facebook ve Apple gibi ünlü teknoloji devleri AR gözlükleri ve diğer cihazları geliştirirken, Instagram da bunlara uyumlu araçlar geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, kullanıcılar için etkileşimli AR deneyimi için iş birliği kontrolleri getirecek gibi duruyor. Paluzzi’nin paylaştığı iki ekran görüntüsüne göre, bu yeni bir AR efekti veya kullanıcıların etkileşimli AR seçeneklerini olanak tanıyan yeni bir işlevsellik sunabilir.

Farklı kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracak bu yeni özellik Instagram’ın işlevselliğini artırabilir. Yine de elbette bu özellik hakkında her detay, resmi olarak piyasaya sürüldüğünde bilinecek.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram AR filtreleri için yeni bir özellik deniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram AR filtreleri için yeni bir özellik deniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram AR filtreleri için yeni bir özellik deniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)