Okunma

Instagram Boomerang için 4 yeni özellik


13 Ocak 2020 Pazartesi 13:10
Instagram Boomerang için 4 yeni özellik

Geçtiğimiz aylarda Instagram‘ın yeni efekt ve Boomerang güncellemeleri üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Bugün ise Instagram Boomerang için yeni efektlerin demo videoları ortaya çıktı. Çıkan videolar ile Boomerang 4 yeni efekte daha kavuşuyor.

Instagram Boomerang 4 yeni efekte daha kavuşuyor!

Instagram 2019 yazında Boomerang için yeni efektlerini ve özelliklerini duyurmuştu. Fakat sadece test amaçlı oldukça az kullanıcıya sunulan yeni özellikler ile ilgili bugün beklenen demo videosu geldi. Kullanıcılar artık Boomerang’larına çok daha farklı özel efektleri ekleyebilecek.

TikTok’un hızlı bir şekilde popülerleştiği ve farklı efektlerle kullanıcıları kendilerine daha da bağladığı bir dönemde Instagram’dan da beklenen hamle geldi. Boomerang’lar için SloMo, Echo, Duo ve Trimming özellikleriyle daha farklı özel efektler sunacak.

SlowMo ile Boomerang’larınızın hızı yarıya düşürülür ve her 8 kare bir saniye yerine 2 saniye oynar. Echo özelliği ise hareket halindeki her şeyin arka planına, yarı saydam bir iz görünmesi için hareket bulanıklığı efekti ekler. Çift görme etkisi yaratır.

Duo ile klipsi bir görünümle sayısallaştırılmış görüntü başlangıç hızı ile geri sarılır. Yani Boomerang’ınızı hem hızlandırır hem de yavaşlatır ve böylece glitch ve texture olarak adlandırabileceğimiz bir efekt etkisi oluşturur.

Instagram Boomerang 4 yeni efekte daha kavuşuyor! - ShiftDelete.Net(1)

Son olarak trimming ise Boomerang’ınızı iPhone’un film rulosuno veya Instagram feed video düzenleyicisine benzer bir yolla kesmenizi ve kısaltmanızı sağlar. Bu özellikleri kullanmak için Instagram Boomerang seçim ekranına gelip sonsuzluk simgesi ile diğer efektlere geçiş yapabilirsiniz.

İlk aşamada 3 modun yayınlandığını belirtelim. Bunlar; SlowMo, Echo, Duo.

Kısa süre içerisinde özelliklerin tüm cihazlara ulaşması bekleniyor. Fakat yayınlanan güncelleme bölgesel olmasından dolayı cihazınıza henüz gelmemiş olabilir.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Instagram Boomerang için 4 yeni özellik”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Karanlık mod tarih oldu galiba

 2. Ben dedi ki:

  Birisi bana yardımcı olabilir mi ? İnstagram hesabım İngilizce oldu ne yapsam Türkçe olmuyor telefonum iPhone 8 Nasıl düzelte bilirim ?

  1. Hakan dedi ki:

   Bends aynı oldu dostum instagrami sildim tekrar yükledim

  2. Ben dedi ki:

   Hakan teşekkür ederim. İnstagramı silsem tekrar aynısı çıkar mı ? Şifremi unuttum. Facebook tan bağlanır mı

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Şu instagram bi kameralara optik zoom lama yapmadı gitti

" Instagram Boomerang için 4 yeni özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Boomerang için 4 yeni özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Boomerang için 4 yeni özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "