Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz?


03 Ocak 2021 Pazar 22:30
Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Kullanıma açıldığından beri pek çok yenilik kazanan uygulamada birisi sizi engellediğinde bunu anlık bir bildirim ile öğrenemiyorsunuz. Yani elbette sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini arattığınızda çıkmıyor olması engellediğinin bir göstergesi olabiliyor olsa da uygulama kendi içinde bunu size bildirmiyor. Peki, Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için bazı tüyolar

İlk etapta birisinin sizi engelleyip engellemediğini görmek için Instagram’daki arama çubuğuna kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Eğer çıkmıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali bulunuyor. Bunu kesin olarak öğrenmek için sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmadan aramayı deneyin. Eğer hesap tarayıcı üzerinden arandığında çıkıyorsa bu kişi sizi engellemiş. Ancak hesap tarayıcı tarafında da aratıldığında çıkmıyorsa muhtemelen hesabını kapatmıştır endişe etmenize gerek yok.

Kişi hesabını sildiyse veya devre dışı bıraktıysa, ‘Üzgünüz, bu sayfa mevcut değil’ yazan bir sayfa ile karşılaşmanız da mümkün. Ayrıca başka bir telefondan sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Instagram hesabını arayabilirsiniz. Bir başka yöntemde ise kişinin profiline eski yorumlardan veya DM’ler aracılığıyla erişebiliyorsanız, engellenmemişsinizdir.

Instagram-da-engelleyenleri-ogrenmek-00

Bunun dışında bir de uygulama mağazalarında ücretli ve ücretsiz olarak sunulan Instagram’da sizi engelleyenleri anlık olarak gösteren ve bildirim atan uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları kullanan binlerce insan olsa da bu yöntemin pek de güvenilir olmadığını belirtmekte fayda var.

Yukarıdaki yöntemler aracılığıyla sizleri engelleyenleri görebilirsiniz ancak bir de sonuçsuz kalacak yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında engellendiğiniz kişiye mesaj atma yöntemi yer alıyor. Birisi tarafından engellenseniz bile o kişiye mesaj gönderebilirsiniz ancak mesajlarınız karşı tarafa ulaşmaz. Gönderdiğiniz bu mesajlar sizi engelleyen kişi engelinizi kaldırsa bile karşı tarafa ulaşmayacak. Bu nedenle mesaj göndermeniz sonuçsuz kalacaktır.

Sizin Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için kullandığınız başka yollar var mı? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

İkinci hesabımla arayıp bakıyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Kesinlikle 3. Parti uygulamalara şifrenizi vermeyin. En iyi ihtimalle haberiniz olmadan başka hesapları takip ediyor sizi bot olarak kullanıyorlar. Yukarda belirtildiği gibi yapmak biraz zahmetli ama en güvenilir yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

değerli vaktimizi bizi silen kisi icin çalmaya degmez

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Hangi sebeple engellendiğimi dahi bilmiyorum. Ne yapmış olabilirim ki? Engellenecek kadar kötü bir şey mi yaptım? Ben anlamıyorum.

" Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!