Instagram yeni özelliklerini test ediyor


29 Mart 2020 Pazar 01:00
Instagram yeni özelliklerini test ediyor

Corona virüsü sebebiyle birçok şirket kullanıcıların daha iyi vakit geçirebilmesini sağlamak istiyor. Instagram destek çıkartması (Support sticker), özçekim için bej ekran flaşı ve direkt mesaj sekmesindeki yeni değişikliklerini test etmeye başladı.

Instagram destek çıkartması ile kullanıcılar bağış yapabilecek

Corona virüsü birçok ülkenin sokağa çıkma yasağı uygulamasına sebep oldu. Özellikle öğrenciler ve yaşlılar sokağa çıkamadıkları için Twitter, Instagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında daha fazla vakit geçirmeye başladı.

Şirketler, bu sebepten dolayı uygulamalarında daha fazla radikal değişiklikler yaparak kullanıcılara sunmayı planlıyor. Tersine mühendis Jane Manchun Wong, şirketin yeni denediği özellikleri sızdırdı.

Instagram destek çıkartması özelliğini test ediyor

Kullanıcılar, Instagram destek çıkartması sayesinde maddi destek vermek istedikleri işletmelere uygulama üzerinden bağış yapabilecek. Şimdilik Paypal, Square ve Kabbage adlı ödeme sistemleri ile çalışacak olan özelliğin gelecekte kredi kartlarını da desteklemesi bekleniyor.

Ayrıca şirket, direkt mesaj sekmesinde kullanıcı adlarının yanına görüntülü konuşma butonu koyarak daha hızlı iletişim kurulmasını sağlayacak. Birçok kullanıcı evden çıkmadığı için Instagram ve Facebook gibi uygulamaların görüntülü görüşme özelliğini aktif olarak kullanıyor.

Birçok mobil cihazda özçekim kameralarında flaş bulunmaması sebebiyle Instagram gibi uygulamalar kullanıcılara ekran flaşı özelliği sunuyor. Şirket, kullanıcıların daha iyi fotoğraflar çekebilmesi için bej ekran flaşı özelliğini test etmeye başladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram yeni özelliklerini test ediyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Android için siyah tema getirmeye çalışsaydılar başta daha iyiydi

    1. Farketmez dedi ki:

      Nasıl yani

" Instagram yeni özelliklerini test ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram yeni özelliklerini test ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram yeni özelliklerini test ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "