Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu!


19 Kasım 2020 Perşembe 14:41
Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu!

Instagram pek çok yeni özelliği deniyor ve test ediyor. Bunların büyük bir kısmını getirmiyor olsa da söz verdiği özelliklerin bir kısmını bünyesine kattı. Yeni Instagram özellikleri hakkında bütün detayları sizlere aktarıyoruz:

Daha duyurulan ve gelen yeni Instagram özellikleri

Instagram bir blog yazısıyla kısa süre önce duyurduğu yeni özellikleri kullanıcılara sunduğunu paylaştı. Bunlar arasında Watch Together yani Birlikte izleme özelliği de bulunuyor. Bu özellik siz ve arkadaşlarınız görüntülü sohbet üzerinden gerçek zamanlı olarak IGTV, Reels, TV şovları, filmler ve trend videoları izleyebilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken Instagram veya Messenger‘da bir görüntülü sohbet başlatmak ya da Messenger Room sohbeti açmak. Oluşturduğunuz görüntülü sohbetin sağ alt kısmındaki medya simgesine dokunduğunuzda ise önünüze çıkan seçeneklerden birisini seçip izleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra kullanıma açılan bir diğer özellik ise sohbet temaları oluyor. TinyTAN adı verilen sohbet temasını Instagram ve Messenger’da etkinleştirebilirsiniz.

Vanish Mode yani bir diğer adıyla kaybolan mesajlar özelliği ile birlikte artık konuştuğunuz kişi ile mesajlarınızın sohbetten çıktıktan sonra kaybolacağına emin olabilirsiniz. Mesajı sayfasını yukarı kaydırdığınızda bu moda geçebilirsiniz. Burada önemli olan detaysa konuştuğunuz kişinin de bu özelliği açması gerektiği.

Yeni Instagram ozellikleri-00

Söz konusu özellik şu an için ABD ve bazı ülkelerde kullanımda ancak yakında Avrupa’daki diğer ülkelerin de kullanımına açılacağı söyleniyor. Küresel olarak gelen eğlenceli özellikler arasında ise sohbet temaları, özçekim çıkartmaları, özel emoji reaksiyonları ve belki de en eğlencelisi animasyonlu mesaj efektleri oluyor.

Yeni Instagram ozellikleri-00.jpg

Bir mesajı göndermek için yazdığınızda sol kısımda bir büyüteç simgesi çıkıyor. Bunu kullanarak atacağınız mesajı alevler içinde bırakabilir, kalplerle doldurabilir ya da bir hediye kutusu içinde mesajınızı gönderebilirsiniz.

Şu an için söylenen ve yeni gelen Instagram özellikleri bu şekilde. Bu güncelleme ile artık arkadaşlarınıza ve ailenize Instagram veya Messenger üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve sohbetlerinizde eğlenceli mesajlar yazabilirsiniz
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram duyurduğu eğlenceli özellikleri sundu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  2. 2 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  3. 3 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  4. 4 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  6. 6 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  7. 7 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  8. 8 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  9. 9 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  10. 10 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!