Instagram fenomeni, 14 yıl hapis yatacak!


10 Aralık 2019 Salı 14:00
Instagram fenomeni, 14 yıl hapis yatacak!

Alan adı çalma teşebbüsü için ABD Adalet Bakanlığı’ndan ceza kararı çıktı. Alan adı çalmak için yasa dışı yollar deneyen Instagram fenomeni Rossi Lorathio Adams, aldığı ceza ile sarsıldı. Cezanın ağır olmasının altında, alan adı ele geçirmek için başvurulan yollar yatıyor. Alan adı çalma kararı Adams’ın yıllarına mal olacak.

Instagram fenomeni, alan adı için para teklif etti

Rossi Lorathio Adams iki yıldan uzun bir süredir, sosyal medyada bir hashtag’e çağırışım yapan ‘doitforstate.com’ alan adını almak istiyordu. Bu alan adının sahibi ise, Lorathio Adams ile daha önce hiçbir iletişimi olmayan, Ethan Deyo adlı kişiydi.

Ethan Deyo alan adını satmaya yanaşmıyordu. Lorathio Adams site ismi için Deyo’ya 20 bin dolar gibi iyi bir ücret teklif etti. Fakat sitenin isim sahibi buna rağmen satışa sıcak bakmadı.

Sonrasında gelişen olayların sonucunda Adams, 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Peki, ne oldu?

Reddedilmek Instagram fenomenini alan adına sahip olmaktan vazgeçiremedi. Adams şiddet kullanarak da olsa bu isme sahip olmayı kafasına koydu ve korkunç bir olaya sebep oldu.

Alan adı sahibinin evine silahla girdi

Fenomen, öncelikle sosyal medyadan Deyo’ya silah emojileri göndererek tehdit etti. Daha sonrasında ise durumu gerçeğe taşıdı ve evsiz kuzeni Sherman Hopkins‘i silahlı şekilde Deyo’nun evine gönderdi. Hopkins, domain sahibini ismi Adams‘a aktarması konusunda tehdit etti.

Deyo direnmek istedi ve Hopkins’le fiziksel bir arbedeye girdiler. Bu durum sonucunda Deyo bacağından yaralandı fakat ikisi de hayatta kaldı.

Yaşanan bu olayın sonunda Adams 14 yıl, Hopkins ise 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Rossi Lorathio Adams kimdir?

27 yaşındaki Adams aynı zamanda ‘Polo’ takma ismiyle de tanınıyor. 2015 yılında, Lowa State University’de öğrenciliği sürerken kurduğu sosyal medya hesabı ‘State Snaps’ onu fenomenliğe taşıdı.

Bu hesapta Adams çoğunlukla cinsel içerikli paylaşımlar yapıyordu ve takipçileri ‘DoItState’ yani ‘Eyalet için Yap’ şeklinde bir slogan belirlemişti. Hesap Instagram tarafından erişime kapatıldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram fenomeni, 14 yıl hapis yatacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram fenomeni, 14 yıl hapis yatacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram fenomeni, 14 yıl hapis yatacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?