Okunma

Instagram fotoğrafları nasıl korunur?


20 Mayıs 2018 Pazar 12:21
Instagram fotoğrafları nasıl korunur?

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız sosyal ağlardan biri olma özelliği taşıyan Instagram’da sürekli olarak fotoğraflarımızı ve videoları paylaşıyoruz. Peki, instagram fotoğrafları nasıl korunur ? Paylaştığımız fotoğraf, video ve hikayelerin, başkaların tarafından kullanılması nasıl engellenir? Tanımadığınız kişilerin fotoğraflarınızı ve hikayelerinizi paylaşmasını engellemek son derece basit.

Instagram fotoğrafları nasıl korunur?

Paylaştığınız içeriklerin güvenliği ve istenmeyen kişiler tarafından kullanılmaması son derece önemli bir konu. Instagram fotoğraflarının ve hikayelerinin korunabilmesi için ise bazı kolay yöntemler var. Kullandığınız profilin görünürlüğü ve gizliliği ilk aşama. Kullandığınız Instagram hesabını gizli moda alarak, takipçi listenizde yer almayan kişi veya hesapların, paylaştığınız içeriklere erişmesini engelleyebilirsiniz.

Paylaşılan fotoğraf, video ve hikayeleri, gizli hesap yöntemi ile güvence altına alabilirsiniz. Peki, listeniz yer alan kişilerin hikayelerinizi kullanmasını nasıl engelleyebilirsiniz? Bunun da kolay bir yöntemi var aslında.  Ayarlar menüsüne girdikten sonra “Hikayelerde Yeniden Paylaşma” seçeneğini ‘hayır’ olarak ayarlamanız, bu işlem için yeterli olacak. Bu ayarları gerçekleştirdikten sonra, Instagram hesaplarınızdaki tüm paylaşımlarınız ve hikayeleriniz güvence altına girmiş olacak.

Instagram’daki veri ve paylaşım güvenliği ile birlikte yapılan bir diğer gelişme ise, görmek istemediğiniz kişi ve kişilerin paylaşımlarını sessize alma özelliği oldu. Bu özellik, Twitter tarafından çok uzun zamandır kullanılıyor. Bir hesabı sessize aldığınızda, o kişiden gelen paylaşımlar, zamana tünelinde hiç bir şekilde görüntülenmiyor.

Benzer bir çalışma, Instagram için de kullanıma sunuldu. Takip ettiğiniz ancak paylaşım ve hikayelerini görmek istemediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz. Bir kişinin profiline girdikten sonra, seçenekler üzerinden MUTE özelliğine basmanız yeterli olacak. Dilerseniz, o kişinin sadece paylaşımlarını veya hem paylaşımlarını hem de hikayelerini, aksi ayarlara dönene kadar, hikaye ve zaman çizelgenizde görmeyeceksiniz.

 
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram fotoğrafları nasıl korunur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram fotoğrafları nasıl korunur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram fotoğrafları nasıl korunur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "