Instagram, görüntülü görüşme için beklenen adımı attı


22 Mayıs 2020 Cuma 14:30
Instagram, görüntülü görüşme için beklenen adımı attı

Instagram görüntülü görüşme için kullanıcıların uzun zamandır beklediği adımı attı. Salgın nedeniyle evlere kapanılan günlerde kullanımında artış yaşanan Instagram görüntülü sohbet, daha fazla kişiyle sohbet etme desteği kazanıyor.

Bilindiği üzere halihazırda 8 kişi aynı anda görüntülü sohbete katılabiliyordu. 8 kişiden sonra da aramaya katılmak istendiğinde “Maksimum kişi sayısına ulaşıldı.” gibi bir uyarı kullanıcıya gösteriliyor ve arama katılım sağlanamıyordu.

Instagram görüntülü görüşme için kişi sayısı artırıldı

Bilindiği üzere Facebook Messenger, 50 kişiye kadar görüntülü görüşme imkanını kullanıcılara getirmişti. Şimdi de Instagram’a gelen yeni özellikle birlikte Facebook Messenger Room entegre çalışır hale getirildi. Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden seçtiği kişilerle Messenger üzerinden görüşme gerçekleştirebilecek.

Instagram görüntülü görüşme için getirilen yenilik hakkında, Twitter aracılığıyla bir video yayınladı. Videoda görüşmenin nasıl gerçekleştirildiği adım adım olarak gösteriliyor. Görüşmeler için Messenger’ı taban olarak kullanan uygulama aracılığıyla, 50 kişiye kadar sohbet için Messenger’a kaydolmak da gerekmeyecek.

Facebook’un bu noktada kullanıcıları, Messenger Room’a çekmek için böyle bir adım attığı belirtiliyor. Kullanıcıların ek bir hesap açmadan aramayı gerçekleştirebilmesi ise kullanıcı dostu olarak yorumlandı. Ayrıca Instagram görüntülü sohbet odasının bağlantı yolununu alıp, diğer insanlarla paylaşmak da mümkün hale geldi. Böylelikle herhangi bir kişi, görüşme esnasında dilediği gibi görüşmeye katılabilir olacak.

50 kişiye kadar görüntülü görüşme özelliğini kullanabilmek için telefonda Messenger’ın kurulu olması gerektiğini belirtmekte yarar var.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram, görüntülü görüşme için beklenen adımı attı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    El kadar ekranda ne göreceğiz. Desktop’a inmedikleri sürece zoom, Skype ile mücadele edemezler.

" Instagram, görüntülü görüşme için beklenen adımı attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, görüntülü görüşme için beklenen adımı attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, görüntülü görüşme için beklenen adımı attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "