Okunma

Instagram görüntülü sohbet özelliğine mi kavuşuyor?


30 Ocak 2018 Salı 18:00
Instagram görüntülü sohbet özelliğine mi kavuşuyor?

2018 yılına hızlı başlayan Instagram, yaptığı bir çok yenilikle adından hemen hemen her gün söz ettirmeye başlamıştı. Şimdi ise görüntülü sohbet özelliğinin test aşamasında olduğu iddialar arasında. Instagram görüntülü sohbet özelliği hakkında şimdilik bir açıklama yapmasa da halka açık olmayan beta sürümü kullanıcılarında sızan bilgi bu yönde.

Instagram görüntülü sohbet özelliği ile yeniden gündemde! 

WABetaInfo‘dan sızan bilgilere göre, bize güncelleme gelmeden önce bir çok özellik zaten uzun süre test edilip önümüze getiriliyor. Instagram‘a yeni gelen GIF özelliği de bunlardan biri, şirket bu özelliği test etmeye bu ayın başlarında başlamışken bizle bu özelliği daha sonra paylaştı.

Yani bu demek oluyor ki eğer görüntülü sohbet özelliği testleri geçemezse bizlerin kullanımına açılmayacak.

Ancak Instagram canlı yayınlarımızda zaten arkadaşlarımızı davet edip görüntülü sohbet tadında bir yayın yapabiliyorken bu özelliğin başarılı olup Direct Message bölümünden görüntülü sohbet yapmamıza olanak sağlayacak gibi gözüküyor.

Dolayısıyla Instagram’ın görüntülü sohbet özelliğinin testlerinden başarısız olmasını pek beklendik bir şey değil. Bütün bunlara rağmen bazı söylentiler ise Instagram ile beraber çalışan ikinci bir uygulama ile görüntülü sohbet özelliğinin geleceği ve bu uygulamanın isminin Phonogram veya Insta-Phone olacağı yönünde.

Bütün bu iddialara rağmen sessiz kalan Instagram’ın bu özellik için nasıl bir yol izleyeceği halen belli değil ancak, umarız ikinci bir uygulama ile telefonlarımızın hafızası sarsılmaz.

:: Sizce görüntülü sohbet özelliği gelmeli mi?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram görüntülü sohbet özelliğine mi kavuşuyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram görüntülü sohbet özelliğine mi kavuşuyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram görüntülü sohbet özelliğine mi kavuşuyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "