Instagram hayatını kaybedenler için harekete geçti!


21 Nisan 2020 Salı 17:00
Instagram hayatını kaybedenler için harekete geçti!

Instagram’ın yakın zaman önce attığı adımlar ile kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başladığını görmüştük. Özellikle masaüstü sürümü için direkt mesaj özelliğinin kullanıma açılması çok olumlu karşılanmıştı. Şimdi ise sosyal medya devi karşımıza yeni bir adımla çıkıyor. Instagram anılaştırılmış hesaplar için yeni düzenleme getiriyor.

Instagram anılaştırılmış hesaplar için harekete geçecek

İsabetli sızıntılarıyla daha çok Instagram’ın test ettiği özellikleri ortaya çıkartmasıyla bilenen tersine mühendis Jane Manchung Wong, uygulama için yeni bir ‘’Instagram anılaştırılmış hesaplar’’ hamlesi yapılacağını paylaştı.

 

Bildiğiniz gibi normalde Facebook üzerinde bir süredir kullanımda olan hayatını kaybeden kişilerin sosyal medya hesaplarının anı hesabına dönüştürülmesi Instagram’da biraz daha farklı işliyordu.

Eğer bir sevdiğiniz ya da yakınınız vefat etmişse onun Instagram hesabını anı hesabı yapabiliyorsunuz. Instagram’da bulunan bir formu doldurduğunuz taktirde anı hesabına dönüştürülen hesaplara hiçbir şekilde giriş yapılmıyor ve normal hesaplar gibi görünüyordu.

Bunun yanında fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere vefat eden kişinin paylaştığı gönderiler Instagram’da kalıyordu. Anıtlaştırılan hesaplar aynı zamanda insanların keşfet kısmı gibi herkese açık alanlarda görünmüyor.

Wong’un bulduğu özelliğe göreyse kendi hesabında denediği bu yeni adım kişinin hesabının altında ‘’anıtlaştırılmış hesap ‘’ ibaresinin bulunmasına neden oluyor.

Yani normalde diğer hesaplardan farklı görünmeyen anıt hesaplar bu yeni hamle ile birlikte diğer hesaplardan ayrılarak, anıtlaştırılmış hesap ibaresi kazanmış olacak.

Bu özellik Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden insanların fazla sayıda olduğu bir dönemde kullanıma sunulacak olmayla mükemmel bir zamanlama olmadığını gösteriyor olsa da ilerleyen günlerde Instagram’ın yeni alacağı kararları göreceğiz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

saçma hesapları silinsin ölen insanı ben neden canlı mezarlık olarak göreyim 50 yıl sonra facebook serverları cenazeci gibi anıtlar için mi elektrik yakacak server powerını böyle verimsiz bir işe ayıracak yalandan kim ölmüş mark zuker kardeş

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

Saçmalık. Ölen kişinin ailesi içinde çok zor bir durum. 10 yıl sonra aptal bir sitenin içinde neden yakınımı göreyim ki

" Instagram hayatını kaybedenler için harekete geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram hayatını kaybedenler için harekete geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram hayatını kaybedenler için harekete geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2