Instagram, hesaplarını yeni bir şekilde etiketliyor!


06 Ekim 2020 Salı 09:30
Instagram, hesaplarını yeni bir şekilde etiketliyor!

Instagram yeni özelliklerini kullanıcılara açmaya devam ediyor. Bakıldığında yeni bir etiketleme özelliğini sunmaya başladı. Instagram, devlet kontrollü medya hesapları etiketleme yoluna gidiyor. Hesap açıklamasının altına eklenen bu detay artık bir medya hesabının devlet tekelinde mi yoksa özel bir girişim mi olduğunu kullanıcılara gösterecek.

Instagram devlet kontrollü medya hesapları ”Rus Medyası” ile başladı

Facebook geçen yılın ekim ayında duyurduğu bu özellik geçtiğimiz haziran ayında kendi sosyal medya ağında uygulamaya başladığı politikayı diğer hesaplar için de uygulamaya başladı.

Etiketler ilk olarak gazeteci Casey Michel tarafından bildirildi. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Casey, ABD’deki kullanıcıların kontrollü medya hesaplarını bazı hesaplar üzerinden görmeye başladığını aktardı. Bahsi geçen etiketlere dokunduğunuzda ise politika hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir destek sayfası açılıyor. Etiketi göreceğiniz ağlardan bazıları Redfish, In the Now ve Soapbox olarak kayıtlara geçiyor.

Peki Facebook neden böyle bir etiketlemeye ihtiyaç duyuyor? Yapılan açıklamada, ”Instagram devlet kontrolündeki medyayı, kendi araştırmalarımıza ve bu amaç için geliştirilen bir dizi kritere göre değerlendirlerimize dayanarak, Instagram hesaplarının kısmen veya tamamen hükümetlerin editoryal kontrolü altında olabileceğine inandığı medya kuruluşlarını olarak tanımlıyor” diyor.

Şu an için Türkiye’ye açılmayan devlet kontrollü medya hesapları özelliğinin yerel bazda mı kalacağı yoksa küresel Instagram için sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Bu şekilde etiketlenen hesaplar itiraz etme haklarına ayrıca sahipler. Instagram, etiketleri 3 Kasım’daki 2020 ABD Başkanlık seçimlerinden sadece haftalar önce piyasaya sürüyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram, hesaplarını yeni bir şekilde etiketliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, hesaplarını yeni bir şekilde etiketliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, hesaplarını yeni bir şekilde etiketliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?