Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır?


06 Nisan 2020 Pazartesi 18:42
Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır?

Fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan Instagram’da paylaştığımız hikayeleri kendimizin belirleyeceği kişilere gizlemek mümkündür. Instagram’da paylaşılan hikayeler yöntemi doğru izlendiği takdirde seçeceğiniz kişiler tarafından görülmesi ve anlaşılması mümkün değildir.

Hikayemi nasıl gizlerim?

Telefonunuzun Instagram uygulamasında 3 ayrı hikaye gizleme yolu vardır.

Birinci ve en temel yöntem;
1-) Telefonunuzda Instagram uygulamasını açınız.
2-) Açılan ana ekrandan en alt-en sağ köşe profilinize giriniz.
3-) Sağ üst köşede (≡) işaretini göreceksiniz. O işarete tıklayarak sola kayan menünün en altında “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.
4-) Açılan sayfadan “Gizlilik” sayfasına tıklayınız.
5-) Açılan sayfada “Hikaye” başlığını göreceksiniz. Hikayeme tıkladığınızda ilk başlık “Hikayeyi Gizle” başlığıdır. İlk kez bu işlemi yapıyorsanız orada “0 kişi” yazıyordur. O kişiye tıkladığınız da arkadaş listeniz açılacaktır. Hikayenizi izlemesini istemediğiniz kişileri seçerek kişilerin sağ tarafındaki çemberi işaretleyiniz. Artık “Instagram’da hikaye gizleme olmuyor” demeyeceksiniz.

Kişi sınırlandırması var mıdır?

İstediğiniz kadar işaretleme işlemi gerçekleştirip istediğiniz sayıda kişiye hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. Bu işlemi sayfayı aşağı kaydırarak yapabileceğiniz gibi en üstte çıkan arama butonuna isim girerek gizlemek istediğiniz kişiyi hızlıca seçebilirsiniz de ayrıca. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir konu hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra telefonunuzdaki geri tuşu yerine uygulama üzerindeki “Hikâyeyi Gizle” tuşunun yanındaki geri tuşuna (←) basmanız gerekmektedir. Telefondan geri tuşuna basarsanız işlemi kaydetmeyecektir.

Aynı şekilde hikaye gizleme işlemini Instagram’da fotoğraf çekerken açılan sayfada sol üst köşede çarka benzeyen bir yuvarlak simge görülecektir. O simgeye tıkladığınızda sizi yine “Hikaye” ayarları kısmına yönlendirecektir. Hikayeyi gizle seçeneğinden yukarıdaki işlemle aynı şekilde hikayelerinizi seçtiğiniz kişilere gizleyebilirsiniz. Hikaye ayarlarını gizleme işlemine bir hikayenizi paylaştıktan sonra hikayenizi açın ve hikayeniz kapanmadan sağ alt köşede dikey üç nokta göreceksiniz. Üç noktaya tıklayıp hikaye ayarlarını tıklayarak yine aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Hikaye gizleme işlemini hikayenizi paylaşmadan yapmanız en doğru yöntemdir. Ayrıca bir hatırlatma gizlediğiniz hikaye kimleri seçtiyseniz o kişilerden gizlenir. Eğer hikayenizi gizlediğiniz kişiler kesinlikle hikayemi görmesin istiyorsanız. Gizlediğiniz kişilerin yakınındaki kişilerden de hikayeyi gizlemeniz hikayenizi daha gizli tutacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
  2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
  3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
  4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
  5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
  6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
  7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
  8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
  9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
  10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?