Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi!


07 Eylül 2018 Cuma 14:00
Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi!

Instagram her geçen gün yeni güncellemelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Zuckerberg, Facebook‘un kan kaybı yaşadığı bu dönemde Instagram ve Whatsapp‘a ayrı bir önem vermeye başladı.

Geçtiğimiz sene tanıtılan ve Instagram hikayelerin Snapchat‘ten esinlediği çekim modlarından biri olan Superzoom, ilk çıktığı dönemde büyük bir ilgiyle kullanılmıştı. Artık eskiye göre daha az kullanılan özellik Instagram tarafından altı yeni dramatik filtre ile yeniden canlandırılmaya çalışılacak.

Instagram hikayeler için yeni Superzoom filtreleri!

Peki ama bu altı yeni Superzoom filtresi nasıl özelliklere sahip? Superzoom bildiğiniz gibi dramatik bir yakınlaştırma filtresi. Filmlerden alışageldiğimiz gerilim müzikleriyle süslü eğlenceli bu efekt şimdi daha da dramatik filtrelerle kullanıcılara sunuluyor. Yeni gelen filtreler ise şöyle: Kalpler, Yazık, Paparazzi, Ateş, Sürpriz ve Asla.

Filtrelerden ilki Kalpler, romantik bir müzikle beraber filtrenin odak noktasına doğru yakınlaştırma efekti uygulanıyor, arka fon pembeleşiyor ve ortaya çıkan kalpler, odak noktasına doğru yaklaşıyor. Diğer bir Superzoom filtresi ise Ateş. Odak noktasına doğru yakınlaşan görüntünün etrafını, ekranın dört bir yanında beliren alevler kaplıyor.

Instagram, superzoom

Yazık adı verilen filtre ise dramatik bir müzikle beraber ekranın hüzünlü mavi bir renge bürünüp, odak noktasına doğru yaprakların dökülmesiyle son buluyor. Sürpriz efekti odak noktasında bulunan kişinin üzerine poster efekti uyguluyor. Böylece kısa süreli bir çizgi roman karakterine dönüşüyorsunuz.

Paparazzi ise adı üstünde ardı ardına fotoğraf çekme efekti yapan bir filtre. Telefonunuzu oynattığınız sürece filtre zoom yapıp fotoğraf çekme efekti yapmaya devam ediyor. Asla ise odak noktaya doğru yakınlaşarak ekranın tam ortasına kocaman bir çarpı işareti koyuyor.

Facebook kan kaybetmeye devam ederken Instagram 1 milyar kullanıcı barajını aştı. Uygulamanın hikayeler özelliği ise 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. Superzoom‘a gelen bu yeni filtrelerle birlikte Instagram daha fazla kullanıcıyı hikayelere çekmeye çalışacak.

Şu an için belli kullanıcılara bu filtrelerin geldiğini söyleyelim. Eğer uygulamayı beta geliştirme programı üzerinden kullanıyorsanız yeni Superzoom filtrelerini deneyimleyebilirsiniz. Henüz yeni filtreleri göremeyenlere ise haftaya kadar bu güncellemeyi alacak.

Peki yeni Superzooom filtrelerini nasıl buldunuz? Bu yeni dramatik filtreler ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Fotoyu çektiği zamn hesap sayibi görüyorumu fotoyu

" Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 2. 2 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 3. 3 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 4. 4 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 5. 5 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)
 6. 6 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!
 7. 7 Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci! Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci!
 8. 8 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
 9. 9 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
 10. 10 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?