Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi!


07 Eylül 2018 Cuma 14:00
Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi!

Instagram her geçen gün yeni güncellemelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Zuckerberg, Facebook‘un kan kaybı yaşadığı bu dönemde Instagram ve Whatsapp‘a ayrı bir önem vermeye başladı.

Geçtiğimiz sene tanıtılan ve Instagram hikayelerin Snapchat‘ten esinlediği çekim modlarından biri olan Superzoom, ilk çıktığı dönemde büyük bir ilgiyle kullanılmıştı. Artık eskiye göre daha az kullanılan özellik Instagram tarafından altı yeni dramatik filtre ile yeniden canlandırılmaya çalışılacak.

Instagram hikayeler için yeni Superzoom filtreleri!

Peki ama bu altı yeni Superzoom filtresi nasıl özelliklere sahip? Superzoom bildiğiniz gibi dramatik bir yakınlaştırma filtresi. Filmlerden alışageldiğimiz gerilim müzikleriyle süslü eğlenceli bu efekt şimdi daha da dramatik filtrelerle kullanıcılara sunuluyor. Yeni gelen filtreler ise şöyle: Kalpler, Yazık, Paparazzi, Ateş, Sürpriz ve Asla.

Filtrelerden ilki Kalpler, romantik bir müzikle beraber filtrenin odak noktasına doğru yakınlaştırma efekti uygulanıyor, arka fon pembeleşiyor ve ortaya çıkan kalpler, odak noktasına doğru yaklaşıyor. Diğer bir Superzoom filtresi ise Ateş. Odak noktasına doğru yakınlaşan görüntünün etrafını, ekranın dört bir yanında beliren alevler kaplıyor.

Instagram, superzoom

Yazık adı verilen filtre ise dramatik bir müzikle beraber ekranın hüzünlü mavi bir renge bürünüp, odak noktasına doğru yaprakların dökülmesiyle son buluyor. Sürpriz efekti odak noktasında bulunan kişinin üzerine poster efekti uyguluyor. Böylece kısa süreli bir çizgi roman karakterine dönüşüyorsunuz.

Paparazzi ise adı üstünde ardı ardına fotoğraf çekme efekti yapan bir filtre. Telefonunuzu oynattığınız sürece filtre zoom yapıp fotoğraf çekme efekti yapmaya devam ediyor. Asla ise odak noktaya doğru yakınlaşarak ekranın tam ortasına kocaman bir çarpı işareti koyuyor.

Facebook kan kaybetmeye devam ederken Instagram 1 milyar kullanıcı barajını aştı. Uygulamanın hikayeler özelliği ise 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. Superzoom‘a gelen bu yeni filtrelerle birlikte Instagram daha fazla kullanıcıyı hikayelere çekmeye çalışacak.

Şu an için belli kullanıcılara bu filtrelerin geldiğini söyleyelim. Eğer uygulamayı beta geliştirme programı üzerinden kullanıyorsanız yeni Superzoom filtrelerini deneyimleyebilirsiniz. Henüz yeni filtreleri göremeyenlere ise haftaya kadar bu güncellemeyi alacak.

Peki yeni Superzooom filtrelerini nasıl buldunuz? Bu yeni dramatik filtreler ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Fotoyu çektiği zamn hesap sayibi görüyorumu fotoyu

" Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram hikayeler için altı yeni Superzoom filtresi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık