Instagram Hikayeler’e yeni özellik geliyor


09 Şubat 2020 Pazar 23:00
Instagram Hikayeler’e yeni özellik geliyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, son günlerde yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların ısrarla istediği Instagram Hikayeler video kırpma özelliği uygulamaya eklenecek. Tarih konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ABD merkezli Facebook bünyesinde hizmet veren Instagram, Hikayeler bölümüne getirmeye hazırlandığı video kırpma eklentisini test ediyor. Bu yeni özellik, Hikayeler bölümünde video düzenleme ve yüklemeyi daha da kolaylaştıracak.

Instagram hikayeler video kırpma özelliği

Instagram Hikayeler video kırpma özelliği getiriyor

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bir görüntüde, Hikayeler içine yerleştirilmiş bir video kaydırıcı kırpma aracı yer alıyor. Buradan söz konusu özelliğin, diğer platformlarda bulunan benzer video düzenleme araçlarıyla aynı şekilde çalışacağı anlaşılıyor.

İlk çerçevenin üst kısmına yeni bir düzenleme simgesinin eklendiği görülüyor. Buna tıklandığında ikinci karede olduğu gibi kırpma aşamasına geçiliyor. Halihazırda birçok içerik oluşturucu, videolarını üçüncü bir uygulama aracılığıyla düzenliyor. Ancak yeni Instagram özelliği, bu işlemi daha kolay hale getirecek.

Öte yandan, video kırpma özelliği markalara da daha odaklı ve gösterişli içerikler hazırlamasını sağlayacak. Yeni özelliğin, Instagram’a ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yok ama Mart ortalarında bir güncelleme gelebileceği söylentiler arasında.
yazarCahid Atik

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü mezunu. Aynı bölümde özel öğrenci statüsünde yüksek lisans dersleri aldı. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram Hikayeler’e yeni özellik geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Hikayeler’e yeni özellik geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Hikayeler’e yeni özellik geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!