Instagram Hikayeler için altyazı desteği geliyor


04 Mayıs 2021 Salı 19:07
ABONE OL
Instagram Hikayeler için altyazı desteği geliyor

Instagram, hikayeler sekmesi için merakla beklenen yeni özelliğini kullanıma sundu. Altyazı çıkartması olarak adlandırılan bu özellik, işitme engelliler de dahil olmak üzere birçok kullanıcının işlerini kolaylaştıracak.

Altyazı özelliği, halihazırda IGTV ve Threads uygulamalarında mevcut. Ancak Instagram, kullanıcıların sosyal medya deneyimlerini üst seviyeye çıkarmak için bu özelliği hikayeler için de yayınladı.

İlk başta sadece İngilizce konuşulan ülkelerde kullanılacak

Hikayeler için altyazı çıkartması, videolardaki konuşmaları otomatik olarak yazıya dökebilecek. Bu nedenle ilk etapta sadece İngilizce konuşulan ülkelerde kullanılacak. Çıkartmanın, daha sonra diğer ülkelerde de kullanılama sunulması bekleniyor.

Bu çıkartma sayesinde kaydedilen her video otomatik olarak altyazı desteğine ulaşacak. Kullanıcılar, diledikleri gibi kelimeleri düzenleyebilecek. Altyazıların stilini ve rengini ayarlanabilecek. Kullanıcılar ayrıca yazım, noktalama işaretleri konusunda meydana gelebilecek hataları tek tek düzeltme imkanına sahip olacak.

ınstagram hikayeler

Bu özellik, işitme engelli kişiler için oldukça faydalı bir eklenti olacak. Öte yandan anadili İngilizce olmayan veya videoları ses olmadan izlemek isteyen kişiler de kullanabilecek. 

Instagram, hikayeler için getirdiği altyazı çıkartmasının ardından Reels için de çalışmalara başladı. Gelen bilgilere göre, IGTV ve Threads uygulamalarından olumlu geri dönüşler alan Instagram, Reels için de önümüzdeki aylarda bir altyazı özelliği yayınlayacak.

Sosyal medya platformlarının yanı sıra video konferans ve web tarayıcı uygulamaları da altyazı desteğine ciddi önem veriyor. Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi uygulamalar, artık video görüşmeleri için otomatik altyazı özelliğini kullanıyor. Aynı zamanda Google Chrome, geçtiğimiz aylarda canlı altyazı özelliğini kullanıma sunmuştu. Bunun dışında TikTok, Amerikan İngilizcesi ve Japonca ile uyumlu otomatik altyazı özelliğini kullanmaya başladı.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Instagram Hikayeler için altyazı desteği geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Hikayeler için altyazı desteği geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Hikayeler için altyazı desteği geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme! Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme!
  2. 2 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı
  3. 3 Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık! Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık!
  4. 4 Xiaomi telefonların az bilinen özelliklerine göz attık! Xiaomi telefonların az bilinen özelliklerine göz attık!
  5. 5 Fiyat farkına değer mi? iPhone 11 Pro vs 12 Pro Fiyat farkına değer mi? iPhone 11 Pro vs 12 Pro
  6. 6 Uygun fiyatlı Reeder P13 Blue Max Pro inceleme Uygun fiyatlı Reeder P13 Blue Max Pro inceleme
  7. 7 Pandemide müzeye götüren siteyi denedik Pandemide müzeye götüren siteyi denedik
  8. 8 Kripto parada ne kadar kaybettik? Ofis içi vLog Kripto parada ne kadar kaybettik? Ofis içi vLog
  9. 9 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site! 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site!
  10. 10 Verilerimiz DarkWeb'te mi? Verilerimiz DarkWeb'te mi?