Instagram IGTV için gelen yeni özellik!


17 Eylül 2020 Perşembe 23:30
Instagram IGTV için gelen yeni özellik!

Instagram Reels özelliğinden sonra, Instagram IGTV’ye olan ilgi bir anda düşüş gösterdi. Instagram bu özelliği tekrar aktif hale getirmek için yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Instagram IGTV için altyazı özelliği ile artık bu videolar daha fazla kişiye ulaşacak.

Biliyorsunuz Instagram üzerinden çok fazla video popüler oluyor ancak bu videolar farklı dillerde olduklarında daha az kişiye ulaşıyor ya da Instagram üzerinden bazı hesaplar özel çeviriler yaparak paylaşım yapıyor. Şimdi ise Instagram yerleşik olarak IGTV için altyazı seçeneği ekliyor.

Instagram IGTV için altyazı özelliği pratikte nasıl olacak?

Instagram IGTV üzerinden yapılan paylaşımlar yapay zekâ tarafından desteklenen bir algoritma sayesinde toplamda 16 dilde otomatik altyazı çevireleri yapacak. Otomatik olarak eklenecek bu altyazı özelliği ile Instagram, videoların daha fazla kişiye ulaşmasını ve anlaşılmasını istiyor.

YouTube benzeri bir sistemde işleyecek olan bu özellik, eğer videoda ses yoksa kullanıcıların yardımıyla eklenecek. Yani ayarlardan bu videolara özel olarak altyazı eklenecek ve açılıp kapanabilecek. Videoda yer alan ayarlar bölümünden altyazı çevirisi istenirse açılacak istenirse de kapacak şekilde ayarlanabiliyor.

Instagram-IGTV-icin-altyazi-ozelligi-01

Aktif olarak YouTube üzerinde kullanılan bu özellik bir süredir Instagram’dan da talep ediliyordu. Instagram da kullanıcıların isteklerine cevap vererek, bu özelliği kullanıma sundu. Bu özellik aynı zamanda duyma engelli olan kişilerin de eğlenceli  veya öğretici içeriklere ulaşımını kolay hale getirmeyi hedefliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram IGTV için gelen yeni özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram IGTV için gelen yeni özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram IGTV için gelen yeni özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!