Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek


24 Ekim 2019 Perşembe 11:10
Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek

Sosyal medya hayatımızın merkezine yerleştiğinden beri bazı meslekler de şekil değiştirmeye başladı. Bunlardan biri de gazetecilik. Değişen trendlerin karşısında gazetecilerin ya da gazeteci adayların neler yapması gerektiğine dikkat çeken Facebook, Kadir Has Üniversitesi ve Habitat Derneği işbirliğiyle yeni bir program başlattı. Doğru Facebook ve Instagram kullanımı için hazırlanan Facebook Gazetecilik Projesi tüm gazetecilere ve gazetecilik öğrencilerine hitap ediyor.

Facebook ve Instagram kullanımı habercilikte çok önemli

Facebook’un Kadir Has Üniversitesi ve Habitat Derneği işbirliğiyle başlattığı yeni programın ilk ayağı 21-22 Ekim tarihlerinde İstanbul’daki Facebook İstasyon’da gerçekleştirildi. Bu etkinliğe 12 gönüllü katıldı. Türkiye’deki gazeteciler ve gazetecilik öğrencileri için sosyal platformlarda hikaye anlatımına odaklanan bir eğitim programının ikinci ayağında, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü ve Habitat ağındaki bu gönüllüler Türkiye’deki gazetecilere ve gazetecilik öğrencilerine Facebook ve Instagram’da hikaye anlatımı konusunda eğitim verecek. Böylece gazeteciler için doğru Instagram kullanımı nasıl olmalı sorusu yanıt bulacak.

12 ay içinde binden fazla gazeteciye ulaşmayı hedefleyen Facebook bu 2 günlük eğitimlerle,  Facebook ve Instagram’da hedef kitle oluşturmaya ve Facebook Live, Facebook Watch, Instagram Hikayeler ve IGTV gibi Facebook ve Instagram özelliklerini kullanarak video aracılığıyla hikaye anlatımına odaklanacak. Ayrıca programda yanlış bilgilendirme, doğruluk kontrolü ve telif hakları ile nefret söyleminin yasal yönleri konularında araçlar ve bilgiler sunacak.

İlk eğitimler için eğitmenlerle bir araya gelen Facebook Medya Ortaklıkları Departman Yöneticisi Eren Sağır yaptığı açıklamada, günümüzde gazetecilerin özellikle iş bulmak için dijital becerilere sahip olmalarının oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Facebook Gazetecilik Projesi kapsamındaki eğitimler tüm gazetecilere ve gazetecilik öğrencilerine ücretsiz olarak verilecek. Programa katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Allah akıl fikir versin inşallah.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Kursu bitireni ilkokula yazdırmak lazım. Zeka beyin daha ham iken öğrensinler herşeyi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Yahu arkadaş tövbe estağfirullah şöyle 1923 lü zamanlarda doğaydık ne olurdu sanki yahu. Ne diye böyle saçma sapan şeylerin olduğu zamana denk geldik Allah affetsin

" Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12'ye geçtik Android telefondan iPhone 12'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık