Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek


24 Ekim 2019 Perşembe 11:10
Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek

Sosyal medya hayatımızın merkezine yerleştiğinden beri bazı meslekler de şekil değiştirmeye başladı. Bunlardan biri de gazetecilik. Değişen trendlerin karşısında gazetecilerin ya da gazeteci adayların neler yapması gerektiğine dikkat çeken Facebook, Kadir Has Üniversitesi ve Habitat Derneği işbirliğiyle yeni bir program başlattı. Doğru Facebook ve Instagram kullanımı için hazırlanan Facebook Gazetecilik Projesi tüm gazetecilere ve gazetecilik öğrencilerine hitap ediyor.

Facebook ve Instagram kullanımı habercilikte çok önemli

Facebook’un Kadir Has Üniversitesi ve Habitat Derneği işbirliğiyle başlattığı yeni programın ilk ayağı 21-22 Ekim tarihlerinde İstanbul’daki Facebook İstasyon’da gerçekleştirildi. Bu etkinliğe 12 gönüllü katıldı. Türkiye’deki gazeteciler ve gazetecilik öğrencileri için sosyal platformlarda hikaye anlatımına odaklanan bir eğitim programının ikinci ayağında, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü ve Habitat ağındaki bu gönüllüler Türkiye’deki gazetecilere ve gazetecilik öğrencilerine Facebook ve Instagram’da hikaye anlatımı konusunda eğitim verecek. Böylece gazeteciler için doğru Instagram kullanımı nasıl olmalı sorusu yanıt bulacak.

12 ay içinde binden fazla gazeteciye ulaşmayı hedefleyen Facebook bu 2 günlük eğitimlerle,  Facebook ve Instagram’da hedef kitle oluşturmaya ve Facebook Live, Facebook Watch, Instagram Hikayeler ve IGTV gibi Facebook ve Instagram özelliklerini kullanarak video aracılığıyla hikaye anlatımına odaklanacak. Ayrıca programda yanlış bilgilendirme, doğruluk kontrolü ve telif hakları ile nefret söyleminin yasal yönleri konularında araçlar ve bilgiler sunacak.

İlk eğitimler için eğitmenlerle bir araya gelen Facebook Medya Ortaklıkları Departman Yöneticisi Eren Sağır yaptığı açıklamada, günümüzde gazetecilerin özellikle iş bulmak için dijital becerilere sahip olmalarının oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Facebook Gazetecilik Projesi kapsamındaki eğitimler tüm gazetecilere ve gazetecilik öğrencilerine ücretsiz olarak verilecek. Programa katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yahu arkadaş tövbe estağfirullah şöyle 1923 lü zamanlarda doğaydık ne olurdu sanki yahu. Ne diye böyle saçma sapan şeylerin olduğu zamana denk geldik Allah affetsin

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Kursu bitireni ilkokula yazdırmak lazım. Zeka beyin daha ham iken öğrensinler herşeyi

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Allah akıl fikir versin inşallah.

" Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram kullanımı için 2 gün eğitim verilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S
 2. 2 Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın
 3. 3 Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi
 4. 4 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
 5. 5 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
 6. 6 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
 7. 7 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
 8. 8 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
 9. 9 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
 10. 10 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!