Instagram, kuralları ihlal eden hesapları yasaklayacak


11 Şubat 2021 Perşembe 08:59
ABONE OL
Instagram, kuralları ihlal eden hesapları yasaklayacak

Popüler sosyal medya platformu Instagram, “Doğrudan Mesaj“larda (DM) tacizi azaltmak ve diğer kullanıcıları taciz veya tehdit etmek için DM’leri kullanan hesapları kalıcı olarak yasaklayacağını duyurdu. Yapılan bu değişikliğin Birleşik Krallık’taki birkaç futbolcununu uygulamaya ırkçı saldırılar bildirmesinde sonra gediği ifade ediliyor.

Özellikle son dönemde kullanım oranı daha çok artan ve birçok farklı kişinin yer aldığı platform, kullanıcıların ve uygulamanın güvenliği sağlamak için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bir blog gönderisi ile aracılığı ile yeni değişikliği duyuran sosyal medya platformu, daha sert önlemler alacağını da belirtiyor.

Instagram, sert önlemler almaya devam ediyor

Bir blog gönderisinde Instagram, Futbolcuları hedef alan ırkçı çevrimiçi tacizi” kabul etti ve şirket, yorumlarda zorbalığı tespit etmek için kullandığı otomatik teknolojiyi DM’lerde kullanmadığı için doğrudan mesajların şirket için polise daha zor olduğunu ekledi. Ancak yeni politikayla Instagram, doğrudan mesajlarda taciz bildirildiğinde “daha sert önlemler” alacağını ifade etti.

Önceden Instagram, taciz bildirildiğinde bir hesabın DM‘leri kullanma yeteneğini geçici olarak sınırlıyordu. Şimdi şirket, tekrarlanan “ihlal mesajlarının“, hizmetinin kalıcı olarak askıya alınmasına neden olacağını söylüyor.

Ayrıca Instagram, “Mesajlaşma kısıtlamalarımızı aşmak için oluşturulan yeni hesapları devre dışı bırakacağız. Aynı zamanda yalnızca kötüye kullanım amaçlı mesajlar göndermek için oluşturulmuş hesapları da devre dışı bırakmaya devam edeceğiz” dedi.

Son olarak şirket ayrıca, kullanıcıların takip etmedikleri hesaplardan gelen mesajları devre dışı bırakmalarına olanak tanıyan DM kontrollerini herkesin kullanımına sunmaya çalıştığını belirtiyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
ertan
ertan
20 gün önce

bu platformlara kesinlikle sms (telefon) onaylı üye olunması lazım. E-mail alırkende. Millet bol bol binlerce fake hesap açıyor. Bot kasıyor.

" Instagram, kuralları ihlal eden hesapları yasaklayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, kuralları ihlal eden hesapları yasaklayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, kuralları ihlal eden hesapları yasaklayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği