Instagram özellikleri günden güne çoğalıyor


21 Haziran 2019 Cuma 12:00
Instagram özellikleri günden güne çoğalıyor

Son yıllarda en çok kullandığımız sosyal medya sitelerinden biri olan Instagram, yaptığı radikal değişimler ile konuşulmaya devam ediyor. Özellikle hikayeler kısmının eklenmesi ile daha fazla kullanıcı tarafından sevilen Instagram şu sıralar yeni özellikler deniyor. Sosyal medya platformunun birçok yenilik üzerinde çalıştığı  Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı.

Instagram özellikleri çoğalıyor

Instagram her geçen gün sunduğu yenilikler ile karşımıza çıkıyor. İsabetli tahminleriyle dikkat çeken Jbane Manchun Wong yine Instagram’ın test ettiği özellikleri ortaya çıkardı. Bunlardan biri stop motion. Daha önce olan ancak sonrasında kaldırılan özellik tekrardan Instagram’da boy göstermeye başlıyor. Kullanıcılar belirtilen sürede kayıt yapıp sonrasında bu kaydı durdurabilecek. Sonrasında ise kaldıkları yerden devam edebilecekler. Çıkan bilgilere göre kaydı 10 kez durdurmak mümkün.

Instagram’da tasarım olarak da iyileştirmeler mevcut. Kullanıcılar artık IGTV ile paylaştıkları videoları daha kolay bir şekilde Facebook’ta paylaşabiliyor. Bunun için arayüz sayfası yenileniyor. Ek olarak kullanıcılar IGTV videolarının ön izlemelerini istedikleri gibi düzenleyebilecek.

Aynı zamanda kolaj yapma özelliği de yenilikler arasında. Tek hikayede birçok görsel eklenebiliyor.

Instagram’ın DM ile ilgili de bir çalışması bulunuyor. Kullanıcılar tarafından ortaya atılan fikre göre, DM’de arkadaşınızla paylaştığınız ancak takip etmediğiniz hesaplar sık sık karşınıza çıkmaya başladı. Sistem şu şekilde çalışıyor; takip etmediğiniz birinin paylaştığı fotoğrafı bir arkadaşınıza DM yoluyla gönderiyorsunuz. Bu durumda takip etmediğiniz kişi sürekli olarak “Sizin için tavsiye edilenler” kısmında çıkmaya başlıyor.

Bu test özelliği çoğu kullanıcı tarafından kısa sürede farkedildi. Instagram da konu ile alakalı bir açıklama yaptı. Instagram tarafında gelen açıklamada “Biz her zaman Instagram’daki deneyimi geliştirmek için  yeni yollar üzerinde çalışıyoruz ve bu yollar sayesinde insanların sevdikleri kullanıcılara erişmesini sağlıyoruz” dedi.

Sevebileceğimiz kullanıcıların bizlere daha da yakınlaştırılması oldukça güzel bir özellik ancak konu DM ile gönderilen postlar olunca çoğu kişi rahatsız olmuş durumda. Sonuç olarak çoğu kişi, tarzı olmayan veya bir defalığına gönderebileceği bir postun sahibinin karşısına tekrar tekrar çıkmasından rahatsız olabilir.

Sizin Instagramın yeni DM özelliği ve Instagram yenilikleri hakkındaki fikirleriniz neler? Postun altında yorumlarınızı bekliyoruz
yazarFurkan Karaca

2018 yılından beri SDN ailesine emek veren Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

karanlık mod

" Instagram özellikleri günden güne çoğalıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram özellikleri günden güne çoğalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram özellikleri günden güne çoğalıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!