Instagram para kazandıracak yeni araçlar geliştiriyor


28 Nisan 2021 Çarşamba 11:33
ABONE OL
Instagram para kazandıracak yeni araçlar geliştiriyor

Facebook, Instagram platformunda yer alan içerik üreticilerinin para kazanma planlarına yardımcı olacak araçlar üzerinde çalışıyor. Firma getireceği yeni özellik ile kullanıcıları kendilerine sponsor olabilecek markalarla buluşturmayı amaçlıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg dün katıldığı bir yayında, sosyal medya platformunda yaratıcı işler yapan insanların daha fazla para kazanmasının önünü açacak yeni araçlar üzerinde çalıştıklarını söyledi. Instagram CEO’su Adam Mosseri ile Instagram Live üzerinden gerçekleştirdiği sohbette Zuckerberg, “Bizim görüşümüz, içerik üreticilerinin daha fazla para kazanmalarına yardımcı olmamız halinde daha geniş bir ekonomi ve yeni iş kollarının ortaya çıkacağı yönünde…” açıklamasında bulundu.

Instagram para kazanma araçlarıyla değer yaratmayı hedefliyor

Öte yandan Instagram CEO’su Mosseri, şirketlerin daha tanınmış sosyal medya kullanıcılarıyla çalışma eğiliminde olduğunu söyledi. Bu nedenle geliştirilecek yeni pazarın sponsorluk anlaşmaları için bir markayla daha az takipçiye sahip kişilerin bağlantı kurmasına yardımcı olabileceklerini dile getirdi.

Adam Mosseri, “Tarihsel olarak Instagram‘ın, halihazırda platformda bulunan ya da yeni başlayan içerik üreticileri için daha iyi bir değer yarattığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

instagram-para-kazanma-araclari-uzerinde-calisiyor

Facebook CEO‘su Zuckerberg ayrıca şirketin çevrimiçi mağazalar inşa ettiğini ifade etti. Böylece içerik üreticilerinin doğrudan sosyal medya platformunda ürün satabilmesi ve satışlardan pay almasının önünü açtıklarının altını çizdi. Bu yolla sosyal medya şirketlerinin, kullanıcıları sitelerinde tutacak daha fazla içerik oluşturmaya yöneldiğini söyleyen Zuckerberg, platformların popüler kişileri kendi bünyelerine katmak için rekabet halinde olduğunu belirtti.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
18 gün önce

facebook satın aldığından beri iğrenç bir yer haline geldi. her yer reklam. sanki reklam izlemeye giriyoruz.

" Instagram para kazandıracak yeni araçlar geliştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram para kazandıracak yeni araçlar geliştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram para kazandıracak yeni araçlar geliştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!