Okunma

Instagram’da artık rahatsız edilmeyeceksiniz!


02 Temmuz 2018 Pazartesi 23:59
Instagram’da artık rahatsız edilmeyeceksiniz!

Instagram kullanıcıların karşısına farklı yenilikler ile çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hikayelere müzik ekleme ve görüntülü görüşme özelliğini duyuran Instagram’ın bu kez rahatsız etme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Son dönemde sıkça karşımıza çıkan rahatsız etme özelliğinin, hem Facebook hem de Instagram kullanıcılarına sunulacağı ortaya çıktı. Böylece otuz dakika, bir saat, iki saat, sekiz saat veya bir gün boyunca bildirimler kapatılabilecek.

Facebook ve Instagram rahatsız etme özelliğini test ediyor!

Bunun yanı sıra bildirimlerin geri açılıncaya kadar yani süresiz kapatılmasına izin verilecek. Ancak, henüz test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı şu anda bilinmiyor. Facebook rahatsız etme özelliği ile birlikte, ses ve titreşimi tercihe göre ayarlamak gibi ekstra seçenekleri kullanıcılara sunacak.

Kullanıcıların sınırlı bir süre için bile olsa Facebook ve Instagram’ı kullanmayı bırakmasının teşvik edilmesi şaşırtıcı gelebilir. Ancak, uzun süreli kullanımların tehlikeli olduğunun farkında olan platformlar bu tarz önlemler almaya başladı.

Bu kapsamda mobil cihaz kullanıcılarının merakla beklediği iOS 12 ve Android P işletim sistemlerininde, akıllı telefon bağımlılığının önüne geçebilmek için uygulamalarda geçirilen zamanı limitleme imkanı sunduğunu hatırlatmak isteriz.yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram’da artık rahatsız edilmeyeceksiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’da artık rahatsız edilmeyeceksiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’da artık rahatsız edilmeyeceksiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "