Instagram Reels özelliği yolda! TikTok benzeri


16 Temmuz 2020 Perşembe 21:44
Instagram Reels özelliği yolda! TikTok benzeri

TikTok güvenlik açığı skandalı sonrası, Hindistan’da yasaklanmış, Türkiye dahil bir çok ülkede uygulama soruşturma altına alınmıştı. Trump yönetiminin de uygulamayı yasaklamakla tehdit ettiği biliniyor. Instagram ise bu boşluktan yararlanarak, Tiktok benzeri Reels özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Instagram Reels özelliği ne gibi yenilikler getiriyor?

Reels ile Instagram, kullanıcıların ses ve müzik içeren kısa videolar paylaşmasına ve düzenlemesine izin vermeyi planlıyor. Bu kısa videoların uzunluğu ise 15 saniye olacak. Kullanıcılar bu kısa videoları hikayelerinde paylaşabilecek ve bunun yanında profillerinde özel bir sekmede bu Reels videolarını saklayabilecekler.

Aslında Instagram bu özelliği, TiTok uygulamasından doğan boşluğu doldurmak için devreye almayı planlıyor. Buna göre ABD’de Ağustos ayında karşımıza çıkacak olan özelliğin, Hindistan’da da aynı zaman diliminde devreye sokulacağı da ortaya çıkmıştı. Zira TikTok’un en çok kullanıldığı ülkelerden biri olan Hindistan’da çoktan Tiktok benzeri iki uygulama talepleri karşılamaya başladı.

Instagram reels özelliği, tiktok benzeri,

Aslında Reels ilk defa karşımıza çıkmıyor. Geçen yaz Fransa ve Almanya’da denenmeye başlayan özellik, Kasım ayında Brezilya’da da ortaya çıktı. Reels özelliği Hindistan’da da geçen haftadan itibaren denenmeye başladı. Gelen bilgilere bakılırsa, Instagram Ağustos ayında ABD’de özelliği yayınlandıktan sonra 50 ülkede daha beta testlerine başlayacak. Ancak hangi ülkelerin bu listede olacağı henüz  bilinmiyor.

Instagram bazı özelliklerini kısa sürede dünyaya yaymayı tercih ederken, bazı özelliklerin gelmesini ise uzun süre beklemek zorunda kalabiliyoruz.  Sosyal medya devi daha önce Snapchat uygulamasından aldığı hikayeler ile bir anda çok daha farklı bir yere gelmişti.

Peki ama sizce Instagram Reels özelliği ile TikTok pazarını da ele geçirebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Instagram Reels özelliği yolda! TikTok benzeri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Birinden kurtulamadan diğeri geldi..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebooktu yalan oldu instagrama geçtik,instagram tiktok’a döndü heryer tiktok gönderileri… buradan da twittera geçeriz artık…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Tıktok kapansın rezil videolar orasını burasini açanlarla doldu tiktok eglnce platformu idi vucudunu gösterme platformu oldu kendilerini ünlü sayıp havalara girenlerin sayısı çoğaldı derhal kaldirilmali tiktok instgrama gelince iyi birsey ama oraninda içine ederler kendilerini bilmezler vücudunu gosterenlerler dolur taşar video çekenleri yine bence öyle açık saçık video çekenlerin hesapları kapanmalı

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Uygulama artık tamamen kuruluş amacından saptı ve çok farklı yerlere gitti.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bize Twitter yolu gözüktü

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Siyasiyi asla sevmem helede şuankileri ama yetti gari dur desinler şu tiktoka bi o zararlı aga netcemizi bilemiyoz aptal saptal şeyler görüp duruz..

" Instagram Reels özelliği yolda! TikTok benzeri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Reels özelliği yolda! TikTok benzeri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Reels özelliği yolda! TikTok benzeri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?