Okunma

Instagram yanlış şifre girmenin önüne geçiyor


09 Eylül 2019 Pazartesi 12:00
Instagram yanlış şifre girmenin önüne geçiyor

Instagram şifre düzenlemesi ile giriş ekranı farklı bir hale bürünüyor. Birçok sitenin şifre yazma bölümünde bulanan bu özellik Instagram için de geliyor.

Uygulama geliştiricisi Jane Manchun Wong, Twitter üzerinden Instagram’ın yeni bir özelliğini paylaştı. Bu kapsamda artık şifrenizi girdiğinizde şifrenin maskesini kaldırma veya metin biçiminde görüntüleme seçeneği ile karşılacaksınız.

Instagram şifre düzenlemesi ile yanlış girmeye son

Sosyal medya devi kısa süre önce beğenileri gizleme atağı ile karşımıza çıkmıştı. Kullanıcılar tarafında çok eleştirenler olduğu gibi bu uygulamayı sevenler de olmuştu. Bu adımlarıyla adından söz ettiren Instagram, sunduğu bu yeni özellik ile karmaşık şifrelere sahip kişiler için kolaylık sağlıyor.

Instagram şifre düzenleme

Kullanıcı yeni bir cihazdan giriş yapmaya çalıştığında şifresinin karmaşıklığından dolayı şifreyi yanlış yazabilir ve bu kullanıcı deneyimini düşüren bir durum olarak değerlendiriliyor. Bunu bilen içerik paylaşma platformu, şifrenin maskesini kaldırma özelliği ile yanlış şifre girme olayını ortadan kaldıracak.

Jane Manchun Wong ‘un paylaştığı tweette de görüldüğü gibi şifrenin yanında birçok sitede de  göz simgesi yer alıyor. Bulunan göz simgesi sayesinde, şifreyi ister gizleyebiliyorsunuz ister açıp bakabiliyorsunuz. Bu sayede şifrenizi doğru yazıp yazmadığınızı kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram yanlış şifre girmenin önüne geçiyor”

  1. Kemal dedi ki:

    Bu kadar mı yani? Face ID veya parmak izi vs gelse keşke

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu mu yani

" Instagram yanlış şifre girmenin önüne geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram yanlış şifre girmenin önüne geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram yanlış şifre girmenin önüne geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "