Okunma

Instagram, Söylentileri Yalanladı


31 Aralık 2012 Pazartesi 21:08
Instagram, Söylentileri Yalanladı

Yeni yayınlanan fotoğraf gizlilik politikası nedeniyle eleştirilerin odağı olan Instagram’ın, buna bağlı olarak kullanıcılarının dörtte birini kaybettiği internet gündemine düşmüştü. Ne var ki Instagram tarafı, AppData kaynaklı yayınlanan verilerin hatalı olduğunu açıkladı. Facebook tarafından satın alınan fotoğraf servisi, AppData verilerine göre 16,4 milyon aktif kullanıcıdan, 12,4 milyona düşmüştü.

Oysa Instagram, hem kayıtlı hem de aktif kullanıcı sayılarında sağlıklı bir büyüme sürdürdüklerini açıkladı. Doğrudan Instagram girişlerini değil, Facebook Connect üzerinden yapılan girişleri takip eden AppData‘nın bu noktada bir hata yapması mümkün görünüyor. Zira Facebook ile bağlanılan Farmville 2, Pinterest ve Spotify gibi servisler de aynı verilere göre sert düşüşler gösteriyor. Oysa bu uygulamalarla ilgili herhangi bir sorun bulunmuyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/b21346953251.jpg

Ne var ki olan Facebook’a olmuş durumda. AppData verilerini kullanan New York Post‘un yaptığı haber, şirketin hisse değerinin yüzde 0,5 oranında düşmesine neden oldu.

:: Instagram’i kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Instagram, Söylentileri Yalanladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  on It is a little past 1:30AM where I live odutise Chicago USA. I just woke up to get a small bite to eat. I saw some of the BEAUTIFUL pictures on Sophie’s facebook earlier but had skipped this trailer because I needed to sleep. I think I had a dream about her which is part of what prompted me to find the post again and watch this trailer at this hour. I know Sophie through our shared health struggles. As I am typing this from my phone in bed, tears are streaming down my face, as they did during the trailer. Though I have never met Sophie in person, I feel we are sisters. She is the first person I think of when it comes to others understanding how much my Oreo and Ginger mean to me. The captures of Michael and Jetty warm my heart as I know everyone special to Sophie was present, including Jetty. Misty looking down from Rainbow Bridge and so many friends like myself there in spirit who wish so strongly we could have been there physically too. But nonetheless, Sophie and Michael were still surrounded by Love, at the heart of it all, their shared Love as a couple. Thank you from the bottom of my heart for putting this together. I know the full version will have me bawling, and I wouldn’t want it any other way.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Facebookta 1000 arkadaşım var instagramda 100 arkadaşım vardı. Ben instagram hesabımı kapatmayı düşünürken son 2 haftada arkadaşlarımın sayısı 2 katına çıktı. Birçoğunun da üye olma sebebi türkçe olması. Twitter ve face de türkçe olduktan sonra kullanıcı sayısında artış olmuştu aynı şey instagramda da olacak belli ki.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Asosyaller için instagram anlamsız ama birazcık kafasını kullanabilen ve sosyal hayatın içinde olan insanlar için mükemmel bir platform.

 4. xvolkapx dedi ki:
  Alıntı lokman686868 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Hala çözebilmiş değilim instagramı hiç faydalı bulmuyorum Sitelerin fotograf yükleme mekanizmaları oldugu sürece

  çevrende böyle şeylere meraklı birileri oldu mu sende seversin ama tek başınaysan (benim gibi)naparsın instagramı twitteri

 5. lokman686868 dedi ki:

  Hala çözebilmiş değilim instagramı hiç faydalı bulmuyorum Sitelerin fotograf yükleme mekanizmaları oldugu sürece

 6. SDN Okuru dedi ki:

  instagram vazgecilmezim degil ama vakit gecirmek icin iyi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bu söylenti yüzden instagram hesabını kapatan insanlar azımsanmayacak derecede değil ama. Sağlıklı bir büyümeden bahsetmek aşırı iyimserlik olur.

" Instagram, Söylentileri Yalanladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram, Söylentileri Yalanladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram, Söylentileri Yalanladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "