Okunma

Instagram takipçi sayısını arttırma


08 Nisan 2019 Pazartesi 18:00
Instagram takipçi sayısını arttırma

Instagram takipçi artırma yani Instagram takipçi sayısı artırma işlemi son dönemde oldukça fazla tercih ediliyor. Sosyal ağlarda takipçi kazanmak, pek çok insanın uzun zamandır uğraştığı fakat başarılı olamadığı durumlardan biri.

Instagram’da kimi kullanıcılar hashtag yığını ile dolu paylaşımlar, kimileri ise alakasız paylaşımlar yaparak takipçi kazanabileceğini düşünüyor. Instagram takipçi sayısını arttırma pek çok kullanıcı için hiç kolay değil.

Ancak biz size, Instagram‘da takipçi kazanmanın düşündüğünüz kadar zor olmadığını belirtmek istiyoruz. Peki, Instagram takipçi sayısını arttırma için neler yapmak gerekiyor?

İşte tüm detayları ile sizler için hazırladığımız, Instagram takipçi artırma rehberi.

Instagram takipçi sayısını arttırma için dikkat edilmesi gerenekler

Instagram takipçi sayısını arttırma

Instagram Takipçi Artırma: HashTag Kullanımı

Instagram, hashtag konusunda en güçlü sosyal ağlardan biri. Ancak pek çok kullanıcı en fazla 30 taneye kadar hashtag kullanılabilen Instagram‘da bu sınırı zorlayarak kalıcı takipçiler kazanabileceğini düşünüyor.

Fakat bunu yapmak Instagram kullanıcılarına, kalıcı yerine geçici takipçiler kazandırıyor. Bir paylaşım ile birkaç saat içerisinde 10-15 dolaylarında takipçi kazanılıyor. Ancak bu kitlenin yaklaşık %90 kadarı bir süre sonra kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyor. Peki, kalıcı takipçiler kazanmak için hashtag kullanımı nasıl olmalı?

Öncelikle 30 adetlik hashtag sınırını zorlamayı bırakmalı ve paylaşımınız ile alakalı hastag kullanımına dikkat etmekniz gerekiyor. Örnek olarak güzel bir kadın resmi paylaştığınızda, #love, #girl, #woman ve #photo gibi 10 adete kadar hashtag kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda bu tarz içerikleri takip eden kullanıcılar sizleri takip etmeye başlayacaklar ve benzer içerikleri paylaşmaya devam ettiğiniz sürece sizi takip edecekler.

Instagram takipçi sayınızı artırmak için diğer tavsiyeleri sonraki sayfalarda okuyabilirsiniz.

Alakalı paylaşımlar

Hashtag kullanımının sonunda belirttiğimiz gibi alakalı içerik paylaşımı çok önemli. Örneğin bir gün araba, bir gün kadın resmi paylaşan bir kullanıcı kısa sürede takipçi sayısını artıramaz.

Ancak hemen her gün belli bir konuya odaklı paylaşımlar yapan bir kullanıcı, çok daha kısa zamanda, çok sayıa Instagram kullanıcısı tarafından takip edilir. Çünkü alakalı hastag kullanımı ile bu tarz içerikleri takip eden Instagram kullanıcıları, paylaşımı yapan kullanıcıya ulaşır ve alakalı paylaşımlar düzenli şekilde devam ettiğinde, takipçiler kullanıcıyı takip etmeyi bırakmaz.

Düzenli paylaşımlar

İşte en can alıcı konulardan birine geldik. Düzenli paylaşımlar. İnsanlar birini takip ettiklerinde, onların belli aralıklar ile, kendi ilgilendikleri içerikleri paylaşmalarını beklerler.

Yani takipçi kitlenizin sizleri unutmaması ve “Ben bu kullanıcıyı aylar önce neden takip etmeye başladım.” dememesi için düzenli paylaşımlar yapmanız son derece önemli.

Düzenli paylaşımlar için kendinize uygun zaman aralıkları seçin. İlaç içer gibi, belli saat aralıkları ile değil, örneğin her sabah 10’da ve akşam 17’de paylaşım saatleri belirleyerek, fotoğraflarınızı takipçi kitleniz ile buluşturun.

Etkileyici filtreler kullanma

Instagram‘da bir diğer önemli konu ise etkileyici filtreler kullanmak. Fotoğraflara uygulanan filtreler ve efektler bir paylaşımın en önemli noktalarından biri. Zira sıkıcı bir fotoğraf, birkaç efekt kullanımı ile çok canlı hale getirilebilir ve insanlar tarafından kısa süre içerisinde beğenilebilir.

15-05/08/01-instagram-takipci.jpg

Ancak paylaşımlarda sadece Instagram filtrelerinin yeterli olmadığını belirtmemiz gerek. Zira her kullanıcı Instagram filtrelerini kullanabilir. Bu nedenle farklı fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanın ve dikkatleri üzerinize çekin.

Diğer sosyal ağlardan destek alın

Facebook, Twitter gibi hesaplarınızda önceden onlarca takipçi varsa, Instagram paylaşımlarınızı diğer ağlarda da paylaşarak, diğer sosyal ağlarda sizleri takip edenlerin Instagram‘da da sizleri takip etmesini sağlayabilirsiniz.

15-05/08/sm.jpg

İnanın pek çok ünlü, bunu yaparak Instagram‘daki takipçi sayısını hızla arttırmıştır.

Liderlerden dersler çıkarmaya çalışın

Instagram‘da takipçi sayınızı arttırmak için son önerimiz ise, takipçisi en fazla olan hesapları takip etmeniz ve bu hesapların paylaşımlarından dersler çıkarmanız.

Instagram takipçi sayısını arttırma

Özellikle Instagram‘ın resmi hesabı ve pek çok ünlünün hesabında, derslerin çıkarılabileceği noktalar mevcut. Eğer kimleri takip edeceğinizi bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız en popüler hesaplar listesini okuyabilirsiniz.

:: Önerilerimizi uyguladıktan sonra, takipçi sayınızda ne gibi değişimler oldu?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

309 yorum - “Instagram takipçi sayısını arttırma”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  10ka takipci istiyorum🙄

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  1000 bnde istiyorum

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  1000 takipçi istiyorum

 4. dance dedi ki:

  3000 takıpcı

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5000

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  500

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  La_ja_eynek_gumus_nerimanov

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olsiisijsjksmnsnnsnns

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  100000 takipci

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  500 takipci istiyorum

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  100 takipci istiyorum

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  100 takipci istiyoru

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  2500 takipci istəyirəm

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  100 takipçi istiyorum

 15. Anonim dedi ki:

  1000

  takipçi istiyom

 16. Anonim dedi ki:

  10000000 takipçi istiyom

 17. Anonim dedi ki:

  500 takipcı istiyorum

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  I.babasov.I 1000 takipçi

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Cok iyi

 20. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5000 takipci isyiyorum

 21. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5000

 22. Teknoloji Dostu dedi ki:

  1000 takip istiyorum

 23. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5000 takib istorum

 24. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5000 takipci istiyorum

  1. Anonim dedi ki:

   Takipçi geliyomu

 25. Teknoloji Dostu dedi ki:

  2000000 takipci istiyorum

 26. Teknoloji Dostu dedi ki:

  7.00 takipçi istiyorum

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  300 takipçi istiyorum

 28. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Salam mene 1000 tkib olsabedi xayis edirem rovsen6740

 29. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Salam mene 1000 tkib olsabedi xayis edirem

 30. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hesabım çoğaltmak istiyorum

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   600takipçi istiyorum

   1. Anonim dedi ki:

    Takipcilwr geliyomi

 31. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hesabi cogaltmk istiyom

" Instagram takipçi sayısını arttırma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram takipçi sayısını arttırma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram takipçi sayısını arttırma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "