Instagram için yeni özellik! Alışveriş kolaylaşıyor


20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:34
Instagram için yeni özellik! Alışveriş kolaylaşıyor

Facebook, Instagram üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcıları sevindiren bir haber ile gündeme geldi. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook Shops uygulamasını tanıttı. Bu uygulamada Instagram Shop da mevcut.

Instagram üzerinden satış yapmak isteyenler için: Instagram Shop

Yaklaşık 10 gün önce “Küçük Destek” isimli uygulaması ile işletmelere yardımcı olan Instagram, bu desteği büyüttü. Facebook’un çatısı altında hizmet veren ünlü sosyal medya mecrası, Facebook ile uyumlu bir şekilde çalışacak.

Bu uygulama, işletmelerin hem Facebook üzerinden hem de Instagram üzerinden kendi ürünlerini sergilemesini sağlayacak. Böylece iş yeri sahiplerinin daha fazla ürün satması sağlanacak. Facebook, e-ticaret stratejisini genişletiyor.

Bu projenin temelleri geçen yıl atıldı. Müşteri bulmakta zorlanan işletmelere yardım elini uzatan Mark Zuckerberg, Facebook Shops platformunun sunduğu hizmetlerin ücretsiz ve anlaşılır bir yapıya sahip olduğunu açıkladı.

Instagram Shop

Instagram Shops, satışa çıkarılan ürünler için kategoriler hazırlamanıza ve istediğiniz ürünleri ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak. Facebook, merkezi bir çevrim içi mağaza sunarak bu alanda tek olmak istiyor.

Bu projenin ödeme özelliği uygulama içi satın alımları daha da kolaylaştıracak. Bir kullanıcı tarafından verilen ilanlar hem Instagram hem de Facebook Messenger ile iletilebilecek. Ayrıca bu ilanların WhatsApp üzerinden de iletilebileceği açıklandı.

Facebook’un gelirlerini artırmak isteyen Zuckerberg, bu servisi ücretli yapmak ve işletmelerden para almak yerine reklamlardan para kazanmayı tercih ediyor. Buna ek olarak televizyonlardan alışık olunan ürün yerleştirme sisteminin de gelmek üzere olduğu ifade edildi.

Facebook Shops

Bu sayede canlı videoların altına herhangi bir ürün eklenebilecek. Böylece kullanıcılar bir ürünü o an satın alabilecek. Mark Zuckerberg, günlük 800 milyondan fazla insanın canlı videolar ile meşgul olduğunu söyledi. Bu istatistik, Facebook ve Instagram için geçerli.

Bir kullanıcı, sattığı ürünlerin yer aldığı çerçeveleri ve bu çerçevelerin tasarımlarını değiştirbilecek. Bu bağlamda kişisel tasarımlara izin verilecek. Bu konuda ürünlerin özellikleri önemli olmayacak. İlgili işletmeye, o işletmeye ait olan Facebook veya Instagram profilinden ulaşabileceksiniz.

Instagram üzerinden satış yapmak

Kullanıcılar, daha sonra almak istediği bir ürüne tekrar bakmak için kaydetme işlemini kullanabilecek. Son olarak satışa sunulan ürünler hakkında yorum yapılabilecek ve çeşitli uygulamalar aracılığı ile (Messenger, WhatsApp veya Instagram) sipariş verilebilecek.

Bu uygulama şu an için ABD’de kullanılıyor. Kendisinin Türkiye’ye ne zaman geleceği belli değil.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram için yeni özellik! Alışveriş kolaylaşıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebook u çöp yaptınız, insanları soğuttunuz; sıra Instagram da mı? Yakında onu da kapatacağım, iyice şehir çöplüğüne döndü..

" Instagram için yeni özellik! Alışveriş kolaylaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram için yeni özellik! Alışveriş kolaylaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram için yeni özellik! Alışveriş kolaylaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 2. 2 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 3. 3 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 4. 4 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
 5. 5 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
 6. 6 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
 7. 7 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
 8. 8 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
 9. 9 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?
 10. 10 Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti! Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti!