Okunma

Instagram’a çok önemli yenilik geliyor!


12 Nisan 2018 Perşembe 07:00
Instagram’a çok önemli yenilik geliyor!

Şirket tarafından bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte Instagram’ın artık kullanıcılara kendi bilgilerini kopayalama ve yedekleme izni vereceği ortaya çıktı. Uzun süredir neden varolmadığı merak edilen Instagram veri kopyalama özelliği şu anda test aşamasında.

Instagram veri kopyalama nasıl çalışacak?

Firmanın yaptığı açıklamada sistemin nasıl çalışacağı konusunda herhangi bir detay yer almadı. Bu yüzden bahsi geçen özelliğin direkt olarak hesabınızın bir yedeğini kendi akıllı telefonunuz ya da sabit diskinizde tutup tutamayacağınız henüz bilinmiyor.

instagram veri kopyalama

Zira bu özellik yalnızca hesabınızda yer alan fotoğraf ve videoları kopyalamanıza, gönderdiğiniz hikayeleri de arşivleyebilmenize yarayacak olabilir. Yani yedeğini aldığınız bir hesabı canınız istediğinde tekrar yedeğe döndürebilme ihtimalinin olup olmayacağı da bilinmiyor.

Aslına bakarsanız bu özellik sürekli olarak hesabını kaybetmeye devam eden fenomenlerin dertlerine deva olabilir. Kendilerini sevmeyen kişiler tarafından hesapları çalınan bu kişiler, yedekledikleri hesaplarını anında eski hallerine çevirebilir.

Facebook’un bu özelliği bundan yıllar önce faaliyete geçirdiğini ve Instagram’ın bu konuda neden bu kadar geç kaldığını ise kimse bilmiyor. Ayrıca bu özelliğin şimdilik ne zaman aktif hale geleceğinin de açıklanmadığını belirtelim. Yine de oldukça mantıklı ve gerekli bir hamlenin geç de olsa gerçekleşeceğini görmek sevindirici.

:: Bu özellik sizce nasıl çalışmalı?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram’a çok önemli yenilik geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’a çok önemli yenilik geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’a çok önemli yenilik geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "