Instagram’ın Web sürümünde yer alan bazı avantajlar


13 Ağustos 2020 Perşembe 15:00
Instagram’ın Web sürümünde yer alan bazı avantajlar

Instagram hayatımıza girdiğinden beri sosyal medya deneyimini değiştirdi. Farklı yapısıyla kısa süre içinde popüler olan bu platform şu anda dünyanın en popüler uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki mobil sürümünü çok sevdiğimiz Instagram’ın Web sürümü hakkında ne düşünüyoruz? Instagram Web sürümü de en az mobil uygulaması kadar iyi özellikler sunuluyor.

Instagram Web sürümü avantajları

Öncelikle her ne kadar büyük ekranlı bir akıllı telefonumuz olsa da Instagram’a masaüstü versiyondan girmek gönderileri daha büyük görmeyi sağlıyor. Bu önemli bir avantaj diyebiliriz. Telefonda ana sayfada takip edilen kişilerin gönderilerine bakarken, ekrana iki kez dokunulduğunda o gönderi beğenilmiş oluyor. Bu bazen yanlışlıkla olabilir ve istemediğiniz bir kişinin paylaşımını beğenebilirsiniz.

Bu durum Instagram’ın Web sürümünde değişiyor. Zira aşağıya kaydırırken ekrana dokunulmadığı için aslında yanlışlıkla birisinin gönderisini beğenmek pek de olası değil. Masaüstü versiyonda Instagram’ın bu deneyim üzerinde zaten bir süredir çalışıyor.

Instagram Web surumu avantajlari

Instagram Hikâyeler özelliği ise web sürümünde geliştiriliyor. Masaüstü tarafında atılan hikâyelerin zamanları gösterildiği için yeni atılan hikâyelere hemen bakmayı engelliyor.

Yine Instagram’ın masaüstü sürümündeki avantajlara bakıldığında karşımıza, birisini takip etmeyi bıraktığınız anda çıkıyor. Instagram’ın mobil uygulamasında birisini takipten çıkmak istediğinizde ”emin misiniz?” sorusu geliyorken, web sürümünde bu soru karşınıza çıkmadan direkt takipten çıkabiliyorsunuz.

Instagram Web sürümü avantajları arasında pek çok detay bulunuyor. Bunlar ise aslında uygulamanın bilgisayar üzerinden de iyi bir deneyim sunduğunu gözler önüne seriyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram’ın Web sürümünde yer alan bazı avantajlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’ın Web sürümünde yer alan bazı avantajlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’ın Web sürümünde yer alan bazı avantajlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!