Instagram için yeni özellik: Rehberler


19 Mayıs 2020 Salı 02:37
ABONE OL
Instagram için yeni özellik: Rehberler

Pandemi döneminde de durmadan yeni güncellemeler yapan Instagram yeni bir özellik ile kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeye çalışıyor. Platform bugün duyurduğu rehberler özelliği ile kullanıcıların bilgiye erişimini kolaylaştıracak. Instagram rehberler özelliği kullanıcılara neler sunacak? İşte detaylar…

Instagram yeni özelliği rehberler nasıl kullanılacak?

Bugünden itibaren devreye giren rehberler, şimdilik belli başlı sağlık kuruluşları için kullanıma açılmış durumda. Buna göre sağlık kuruluşları, Instagram tarafından sayfalarına eklenen kitapçık şeklindeki rehberler sekmesine, corona virüs ile ilgili önemli bilgiler eklemeye başladı.

Aslında bu özellik için yeni tip Instagram içeriği oluşturulmuyor. Rehberlerin yaptığı, belli başlı konularda gönderdiğiniz içerikleri başlıklar altında toplamak. Tabii ki bu başlıkları ilüstürasyon ve görsellerle desteklemek de mümkün.

Peki ama Instagram bu yeni özellik ile sadece sağlık bilgilendirilmesi mi yapmayı planlıyor? Platform, blogunda yaptığı açıklamada rehberlerin şu an için sağlık kuruluşlarını odağına alan bir uygulama olduğunu açıkladı.

Instagram yeni özellik, yeni özellik

Ancak, sosyal medya platformunun, içerikleri kategorileştirmeye yarayan yöntemi ilerde işletme hesaplarına da açma ihtimali var. Eğer bu yeni özellik, kullanıcılara da açılırsa daha farklı bir Instagram deneyimi karşımıza çıkabilir.

Özellik şu an için Türkiye’deki sağlık kuruluşları için aktif olarak görünmüyor. Beklenti ise Instagram rehberler özelliğinin ay sonuna kadar tüm ülkelere açılması yönünde.

Bu arada Instagram‘ın bir dizi yeni güncellemesi daha karşımıza çıkacak. Bunlardan en önemlisi de Messenger Rooms desteği. Buna göre platform üzerinden de 50 kişilik Rooms görüşmelerine katılmanın mümkün olması bekleniyor.

Ancak asıl merak edilen, şu an için Türkiye‘de de çok fazla kullanılan canlı yayın özelliği için daha fazla kişi desteği gelip gelmeyeceği. Henüz bu konuda bir gelişme olmasa da, platformun yakında bu konuda çözüm geliştirebilir.

Yeni duyurulan rehberler özelliğini nasıl buldunuz? Sizce Instagram başka nasıl güncellemeler yapmalı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Hala instagram uygulamam güncel olduğu halde müzik eklentisi gelmedi. Kullandığım telefon modeli iPhone 7 sizce neden olabilir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Valla android de çözünürlüğü halletsinler bana bu haverle gelin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Android telefonlarda hikaye ve canlı yayın düzeltilmeli çözünürlüğü berbat youtube üzerinden canlı yayın açarken şu kalitede olsun diye belirliyebiliyoruz instagramada gelmeli

" Instagram için yeni özellik: Rehberler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram için yeni özellik: Rehberler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram için yeni özellik: Rehberler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  2. 2 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  3. 3 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  4. 4 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  5. 5 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  6. 6 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  7. 7 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  8. 8 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  9. 9 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  10. 10 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik