Okunma

Instagram’da yeşil nokta dönemi başladı!


20 Temmuz 2018 Cuma 09:15
Instagram’da yeşil nokta dönemi başladı!

Instagram’ı daha ilgi çekici hale gelmek için kullanıcıların karşısına, her gün farklı yenilikler ile çıkmaya devam ediyor. Hikayeler için reaksiyon ve takipçi silme özelliklerini test eden Instagram, çevrimiçi arkadaşları göstermeye başladı. İşte Instagram yeşil nokta özelliği!

Aslında bu yılın ilk ayında son görülme özelliğini kullanıma sunan Instagram, Direct Message bölümünde kişilerin son görüldüğü zamanları paylaşmaya başlamıştı. Ancak, yeni güncelleme ile bu özellik bir adım ileri taşındı.

Instagram yeşil nokta ile çevrimiçi arkadaşlar görülebiliyor!

Facebook Messenger’da çevrimiçi kişilerin yanında gösterilen yeşil noktayı bilmeyen yoktur. Artık, Instagram’ın mesajlar bölümünde, Messenger ile benzer şekilde çevrimiçi olan arkadaşlarınızın yanında yeşil bir nokta bulunacak.

instagram yeşil nokta

Bu özellik ile iki ana hedefe odaklanılıyor. Birincisi, kullanıcıların keyif aldıkları içerikleri paylaşırken diğer kullanıcılarla olan etkileşiminin artması. İkincisi ise Instagram Direct ile yapılan gerçek zamanlı sohbetlerin sayısını artırmak.

Facebook son dönemde attığı adımlar ile sosyal medya üzerindeki mesajlaşmanın kendi ürünleri ile gerçekleştirilmesini hedefliyor. Günümüzün en popüler uygulamaları olan Messenger, WhatsApp ve Instagram, Facebook’a ait.

Instagram yeşil nokta nasıl kapatılır?

Son görülme ile benzer şekilde, yeşil noktanında görünmesini engellenebiliyor. Bunun için Instagram’da Ayarlar bölümüne girdikten sonra, Hareket Durumu menüsü altında bulunan Hareket Durumunu Göster seçeneğini kapatmak yeterli.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram’da yeşil nokta dönemi başladı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Peki çıkış yaptıktan ne kadar süre sonra ışık kapanıyo

" Instagram’da yeşil nokta dönemi başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’da yeşil nokta dönemi başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’da yeşil nokta dönemi başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "