Okunma

Instagram Yorumları Engellendi!


07 Temmuz 2016 Perşembe 12:30
Instagram Yorumları Engellendi!

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kurumsal şirketlere yönelik olarak yeni bir çözüm getirdiğini açıkladı.

Instagram, bundan sonraki süreçte uygulama içerisindeki kurumsal şirket profillerinin paylaşımlarının altına yapılacak agresif yorumları engelleyeceğini açıkladı.

Instagram tarafından bir tür sansür mekanizması uygulayacak çözüm sonrası, kullanıcılar kurumsal şirketlere agresif yorumlarda bulunamayacak

16-07/07/instagram-24-2-640x0.jpg

Instagram’da agresif yorumlar engellenecek

İşletmelerin Instagram profillerindeki paylaşımların altında bulunan seviyesiz yorumlar konusunda harekete geçen Instagram, söz konusu yorumları engelleme yönünde karar aldı.

Bu bağlamda, kullanıcıların kaba ifadeler içeren yorumları kurumsal şirket paylaşımlarının altından kaldırılacak.

Instagram’ın daha öncesinde uygulama içerisindeki hashtaglerde düzenlemeye giden bir çözümü kullanıcılara sunmuştu.

Digital Trends‘de yer alan habere göre yeni özellik, kullanıcıların “ayarlar” sekmesindeki “iş sayfası” seçeneğinden “ılımlı yorumlar” çözümünü aktive etmeleri halinde işlev görecek.

Aktivasyon sağlanmasının ardından, kurumsal şirket profillerinde saldırgan içerikli yorumlar tespit edildiğinde, yorumlar otomatik olarak engellenecek.

Instagram‘ın benzer bir uygulamayı kişisel kullanıcı profillerine getirip getirmeyeceği henüz bilinmiyor.

Instagram’ın kullanıcının şirket yetkilileri ile irtibata geçmek yerine kullanıcı yorumunu doğrudan engellemeye yönelik çözümünün kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını zaman gösterecek.

:: Instagram’ın kullanıcı görüşlerini içeren yorumları kurumsal şirketler için engellemesi yönündeki kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Instagram Yorumları Engellendi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Mantıklı.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Eleştiriye kapalı şirket anlayışı nedir, hani geri dönüşleri değerlendirme yok mu bu şirketlerin.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Hoşunuza gitmiştir sizde engelleyip duruyorsunuz eleştirel yorumları

" Instagram Yorumları Engellendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram Yorumları Engellendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Yorumları Engellendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "