Okunma

Instagram’a Orta Yaş İlgisi!


12 Ocak 2015 Pazartesi 07:30
Instagram’a Orta Yaş İlgisi!

2014 yılı geride kaldı ve geçtiğimiz yıl da sosyal medya hayatımızda önemli bir yer tuttu. Facebook, Twitter derken Instagram, Pinterest, Tumblr gibi spesifik alanlara yönelen sosyal medya siteleri de giderek popülaritesini artırdı. Yapılan araştırmalar bu artıştan Instagram’ın fazlasıyla yararlandığını gösteriyor.

Instagram’a büyük ilgi

Pew Internet araştırma şirketinin 2014 yılı sosyal medya eğilimleri araştırmasına göre, Instagram ağı Birleşik Devletler‘de büyük bir popülarite artışı yaşadı. Tüm internet kullanıcıları arasında 2013 yılında yüzde 17 oranında kullanılan Instagram, 2014 yılında bu oranı yüzde 26’lara kadar çıkardı. Bir başka ifade ile, ABD’de her 4 internet kullanıcısından birinin Instagram kullandığı ortaya çıktı.

15-01/11/54411bd486f780a17f9dc0f3.jpeg

Orta yaş grubunda artıyor

Araştırma sonuçlarının verdiği bir diğer ilginç sonuç ise, orta yaş grubunun Instagram‘a yönelik ilgisinde oldu. 2013 yılında 30 – 49 yaş grubu arasındaki internet kullanıcılarının sadece yüzde 18’i Instagram kullanıcısı durumundayken, 2014 yılında bu oran yüzde 25’lere yükseldi. 18 – 29 yaş arasında ise yüzde 37’lerden 53’lere kadar arttı. ABD’de Genç yaş grubundaki her iki internet kullanıcısından biri Instagram hesabına sahip. Bakalım Instagram 2015 yılında da artışını sürdürebilecek mi?

:: Instagram hesabınız var mı? Hangi sosyal medya ağlarında varsınız?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Instagram’a Orta Yaş İlgisi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter'ı geçmesi tuhaf oldu cidden yani kullanıcı sayısı açısından

  2. NikO ASMU dedi ki:

    Bence 2015 de instagram yýlý olacaktýr yine

" Instagram’a Orta Yaş İlgisi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’a Orta Yaş İlgisi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’a Orta Yaş İlgisi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "