Okunma

Instagram’a Yeni Özellikler


21 Ağustos 2014 Perşembe 22:00
Instagram’a Yeni Özellikler

Dünya çapında 200 milyon kullanıcıyı geride bırakan popüler mobil fotoğraf paylaşım platformu Instagram, markalar için de önemli fırsatlar sunuyor. Giderek daha fazla kurumsal hesaba sahip olan platform, işletmeler için kullanışlı araçlar sunmaya hazırlanıyor.

Reklamcılara özel araçlar

Yapılan resmi açıklamaya göre, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kullanıma sunulacak araçlar, markaların Instagram‘daki organik ve ödemeli içeriklerinin performanslarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak. Instagram‘ın işletmeler için hazırladığı araçlar 3 ana alanda toplanıyor.

14-08/22/instagram-1.jpg

Hesap ve reklam içgörüleri

Bunlardan ilki, “hesap içgörüleri” olarak adlandırılan ve markaların bilinirliklerinin gösterimler ve etkileşimler yoluyla nasıl artırdıklarını görmelerini sağlayan araç. “Reklam içgörüleri” olarak adlandırılan diğer araç ise ödemeli kampayaların amaçlarıhedeflerimevcut durumuortalamalarhedef kitle gibi özellikler sunuyor. 

Reklam evreleme

Reklamcılar için sunulan bir diğer araç ise “reklam evreleme” olarak adlandırılıyor. Bu araç ile reklamcılar gelecek kampayalar için önizleme ve kaydetme özelliklerine sahip olacak.

14-08/22/instragram-2.jpg

Kampanya izleme

İşletmelere ve reklamcılara yönelik özellikler bu üç araçla sınırlı değil. Kampanya izleme monitörü ile paylaşımların beğeni sayısıyorum sayısıgösterim sayısıulaşılan kişi sayısı gibi metrikler de takip edilebiliyor. 

Geribildirimlere göre şekillenecek

Yeni özellikler üzerine reklam alanındaki ortaklarıyla yakın olarak çalışıldığını belirten Instagram, araçların tüm reklamverenler için sunulmadan önce geribildirimlerin toplandığını açıkladı. Yeni araçlar geribildirimlere göre geliştirilecek ve yıl sonuna kadar kullanıma sunulacak.

:: Instagram’da hangi markaların hesaplarını takip ediyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram’a Yeni Özellikler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram’a Yeni Özellikler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’a Yeni Özellikler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "