Instagram canlı yayınları için yeni özellik!


01 Aralık 2020 Salı 20:30
Instagram canlı yayınları için yeni özellik!

Instagram canlı yayınlar için yeni bazı özellikler eklemeye devam ediyor. Geçen ay canlı yayın videolarının süresini 60 dakikalık süreden 4 saate çıkartacağını aktardığımız Instagram için bunun yanı sıra 30 güne kadar canlı yayın videolarını kaydetme seçeneğini sunmak için hazırlandığını duyurmuştuk. İşte bunlara ek olarak Instagram canlı yayınlar için Live Rooms adı verilen yeni bir özellik eklendi.

Instagram canlı yayınlar için Live Rooms özelliği

Bazı özellikler ilk etapta bazı bölgelere ve ülkelere açılıyor. İşte bu özellik de şu an için yalnıza Hindistan ve Endonezya için açılmış durumda ve bu özellik sayeside tek bir canlı yayında dört kişinin canlı yayın yapmasına olanak tanınıyor. İzleyiciler ve canlı yayın yapan kişiler arasında bir bağ kurmaya odaklanan bu özellik sayesinde izleyiciler kendilerini daha eğlenceli bir deneyim içinde bulacaklar.

Bahsi geçen özelliğin yakın zaman içinde diğer ülkeler ve bölgelerde de kullanıma açılacağı söyleniyor. Dünya çapında karantina devrinin tekrar başladığını göz önüne alırsak, artacak canlı yayınları tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu nedenle özellik kısa süre içinde diğer kullanıcılar için de sunulacak gibi duruyor.

Özellik geldiğinde nasıl kullanılacak?

Instagram-canlı-yayınlar-icin-Live-Rooms-00

-Öncekile bir canlı yayın açmalısınız. Canlı yayını açtıktan sonra, uygulamaya eklenen canlı yayın odaları/live rooms seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Canlı yayına katılmasını istediğiniz kişilerin isimlerini yazarak, onları direkt yayına alabilirsiniz. Bunun yanında normalde de olan canlı yayına katılmak isteyen kişilerin isimlerini de göreceksiniz, buradan da birilerini ekleyebilirsiniz. Üç davetliyi tek seferde ekleyebilirsiniz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram canlı yayınları için yeni özellik!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  temsilcilik almalarını bekliyoruz

" Instagram canlı yayınları için yeni özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram canlı yayınları için yeni özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram canlı yayınları için yeni özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?