Okunma

Intel akıllı gözlük cihazını sunma hazırlığında!


02 Şubat 2018 Cuma 09:00
Intel akıllı gözlük cihazını sunma hazırlığında!

Intel, bu yıl içerisinde akıllı gözlük satışına başlamak üzere kolları sıvadı. Bunun için şirketin bir artırılmış gerçeklik şirketine çoğunluk hissesi satma planları içerisinde olduğu ileri sürülmüş durumda. İşte, Intel akıllı gözlük hakkında detaylar.

Intel akıllı gözlük cihazını bu yıl piyasaya sürmek istiyor

İddialara göre şirketin adının Vaunt olacağı, akıllı gözlüklerin ise şirket içerisinde Superlite olarak anıldığı belirtiliyor. Bu giyilebilir teknoloji ürününün üreticisi ise Tayvan merkezli Quanta Computer olacak. Bluetooth üzerinden telefonla eşlenecek olan ürün, gözlüğü takan kişinin görüş alanı içerisinde bilgi göstermek için lazer projektör kullanacak.

Intel akıllı gözlük

Yeni şirkette Intel tarafından 2015 yılında satın alınan ve geçtiğimiz yıl kapatılan artırılmış gerçeklik odaklı giyilebilir ürün geliştiricisi Recon Instruments şirketinden çalışanlar da olduğu söyleniyor. Öte yandan bu durumda şirketin artırılmış gerçeklik adımından uzaklaşacağı düşünülüyor. Çünkü şirket, endüstriyel artırılmış gerçeklik başlığı şirketi Daqri ile çalıştı ve Project Alloy olarak bilinen sanal gerçeklik benzeri birleştirilmiş gerçeklik başlık tasarımını hayata geçirmeye çalıştı. Bu projenin geçtiğimiz yıl hurdaya çıktığını belirtelim.

Şu an için bilinenler az olsa da ürünlerin potansiyeli heyecan verici. Bakalım şirketin akıllı gözlük hamlesi başarıya ulaşacak mı?

:: Akıllı gözlüklerin geleceği konusunda düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel akıllı gözlük cihazını sunma hazırlığında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel akıllı gözlük cihazını sunma hazırlığında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel akıllı gözlük cihazını sunma hazırlığında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "