Okunma

Intel, Araçiçi Mobil Teknoloji Geliştirecek


02 Mart 2012 Cuma 15:45
Intel, Araçiçi Mobil Teknoloji Geliştirecek

Günümüzde masaüstü bilgisayar sistemlerinin popülerliği gittikçe azalıyor. Daha taşınabilir bir dünya isteyen tüketiciler, yeni nesil akıllı telefon ve tabletlerle bu isteklerini karşılamaya başladılar.

Çalışanların ve insanların çoğu, gününün büyük bir bölümünü taşıtlarında geçiriyorlar. O yüzden araçiçi mobil teknoloji de son derece önemli bir hal aldı. 

Intel, araçiçi mobil teknolojilere 100 milyon dolar yatırım yapmayı düşünüyor. Intel Capital aracılığıyla 5 yıl içerisinde yapılacak olan geliştirmelerle Intel, araçlarımızı birer mobil cihaza dönüştürecek.

Intel Capital’in Başkanı Arvind Sodhani, bahsi geçen kaynakla sürücülerin sahip olmak isteyecekleri erişim imkanının kendilerine sağlanacağını ve her an, her yerden internete ve dolayısıyla sosyal ağlara bağlanılabileceğini belirtiyor.

Intel‘in Motorola, Lenovo ve MWC 2012‘de belli olan X900‘de kullanılacak olan Medfield tabanlı Atom Z2460 işlemcisini temel alacak araçiçi sisteme, daha sonra yeni işlemci güncellemelerinin geleceği ön görülüyor.

Intel bu proje ile daha çok yazılıma önem veriyor.

:: Araçiçi teknolojik çözümlerde beklentileriniz neler?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel, Araçiçi Mobil Teknoloji Geliştirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, Araçiçi Mobil Teknoloji Geliştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, Araçiçi Mobil Teknoloji Geliştirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "